Snowboardziści witają zimę

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 14:43
Już w nadchodzący weekend startuje 4. edycja GO*POW Snowboard Festivalu.U progu kolejnego sezonu narciarsko-snowboardowego już w nadchodzący weekend we Wrocławiu, po raz czwarty, odbędzie się festiwal snowboardowy GO*POW all about snow. Impreza jest symbolicznym przywitaniem zimy, a w jej programie jak zwykle znajdą się projekcje filmów snowboardowych, warsztaty i wykłady, wystawa sprzętu i mody, tatuaże, konkursy oraz inne atrakcje.
Snowboardziści witają zimę
Foto: Glow Images/East News

Tegoroczna odsłona wydarzenia odbędzie się 18/19 listopada w przestrzeniach GOjump – wrocławskiego parku trampolinowego przy ulicy Długosza 59. – Przestrzeń tego wyjątkowego parku pozwoli nam na przeprowadzenie zarówno warsztatów praktycznych, jak i ruchowych w jednym miejscu, co powinno ucieszyć uczestników – mówi Marcin Jellinek, organizator festiwalu. 

Festiwal rozpocznie się w piątek. Tego dnia głównym punktem programu będą projekcje filmowe. Obejrzymy rodzime i światowe produkcje, wszystkie skupione na snowboardzie. GO*POW otworzy premiera filmu Adriana Smardza – Stereotypes. Autor, który będzie obecny na premierze opowie o powstaniu filmu i odpowie na pytania publiczności. W dalszej kolejności zobaczymy nowości takie jak STRONEGER., Half Off, The Fourth Wall czy 4. 

Sobotni program wykładowo-warsztatowy startuje już o godzinie 10:00. Dr Piotr Kunysz, otwierający sesję wykładową opowie o autorskich pomysłach na urozmaicenie jazdy na snowboardzie. Do godziny 18:00 uczestnicy dowiedzą się także między innymi o tym jak wyglądają kulisy sponsoringu w snowboardzie (spotkanie poprowadzą: Wojtek Pawlusiak i Anna Płocińska), jak sędziuje się zawody snowboardowe (Mateusz Zadorożny, międzynarodowy sędzia snowboardowy), jak serwisować sprzęt (Dariusz Żak z Toko Polska).

Przez całą sobotę czynna będzie strefa expo, na której będzie można sprawdzić nowości sprzętowe oraz zobaczyć, jakie trendy modowe będą obowiązywały w nadchodzącym sezonie. Będzie można także wypróbować elektryczne deski oraz… zrobić sobie śnieżny tatuaż.

Sobotnie aktywności w GOjump zakończy konkurs skoków na poduchę, w którym na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, w tym kamera GoPro, deski snowboardowe oraz wiele innych gadżetów i ubrań na stok. Na głodnych czekać będą foodtrucki.

Festiwal zakończy afterparty w klubie Bezsenność, w pasażu Niepolda, gdzie organizatorzy i uczestnicy będą bawili się do rana. Posiadacze opasek GO*POW będą mieli wstęp za darmo.

Bilety na festiwal dostępne są na stronie organizatora oraz na miejscu.

mat. pras.

Zobacz więcej na temat: snowboard zima