Polskie Radio
Section05
zima

Dzikie pływanie czyli wpław w niedostępnych miejscach

W ostatnich latach modne zrobiło się morsowanie, czyli zimowa kąpiel w jeziorze, stawie, bądź rzece. Daje to bardzo pozytywne rezultaty dla zdrowia, co potwierdzają badania. Jednak to, co robi Leszek Naziemiec daleko wykracza poza powszechnie przyjęte pojęcie słowa "morsowanie". Można powiedzieć, że to pewna filozofia pływania – jakże różna od tego, czego się nas uczy.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA pływanie zima Mateusz Drozda Trójka

Góry są zawsze groźne [POSŁUCHAJ]

Seria dramatycznych wypadków i kilka ofiar śmiertelnych to dotychczasowy bilans tej zimy w Tatrach. Pod lawiną zginęła dwójka narciarzy, ale także inne wydarzenia niosły za sobą tragiczne wypadki. To po raz kolejny pokazuje, jakie skutki niesie ze sobą brawura i bezmyślność. Dlaczego mimo ostrzeżeń i edukacji w Tatrach wciąż giną ludzie? 
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Bolechowski reportaż góry zima TOPR Jan Krzysztof Trójka społeczeństwo

ALERT IMGW Pierwszy dzień wiosny w zimowej aurze. IMGW ostrzega kierowców

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł w niedzielę przed opadami śniegu i oblodzeniami. Alertami I stopnia objęta jest większość Polski. Jak mówił Informacyjnej Agencji Radiowej synoptyk IMGW Szymon Ogórek, nad Polską od soboty przemieszcza się front atmosferyczny niosący zachmurzenie i zimne powietrze.
Zobacz więcej na temat:  pogoda IMGW społeczeństwo śnieg POLSKA bezpieczeństwo na drodze zima

ALERT POGODOWY Śnieg i marznący deszcz. IMGW ostrzega przed ciężkimi warunkami na drogach

- W czwartek po południu w całym kraju nadal będzie się utrzymywać duże zachmurzenie z niewielkimi przejaśnieniami. Przez cały dzień będą występować też opady deszczu ze śniegiem i śniegu - powiedział rzecznik i synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski. Warunki pogodowe znacznie utrudnią sytuację na drogach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda IMGW deszcz śnieg wiatr zima regiony Podhale kierowcy