Polskie Radio
Section05
zima

ALERT POGODOWY Zima nie ustępuje. IMGW ostrzega przed opadami śniegu i oblodzeniem

Zimowa pogoda wciąż będzie dotkliwa szczególnie dla mieszkańców wschodniej części kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje dalsze opady śniegu na wschodzie kraju, ale ich suma będzie mniejsza niż wczoraj. Instytut wydał też ostrzeżenia I - najniższego - i II - średniego - stopnia przed opadami śniegu, ostrzega też kierowców przez oblodzeniami. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda IMGW zima alert pogodowy prognoza pogody

Odrobina ciepła dla zwierząt zimą

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce (OPP) zostało założone w 1864 roku, po upadku powstania styczniowego. Była to druga na świecie tego typu organizacja – po powstałym kilka lat wcześniej brytyjskim – Królewskim Towarzystwie i pierwsze w Polsce stowarzyszenie społeczne działające w sposób ciągły i zorganizowany.
Zobacz więcej na temat:  Elżbieta Korczyńska schronisko dla zwierząt społeczeństwo Trójka zwierzęta zwierzęta domowe zima prawa zwierząt pies koty

Zima wciąż zaskakuje kierowców. Sprawdzamy, jak temu zaradzić

Zima znów przeszła do natarcia. Wróciły śnieżyce, ale synoptycy są pewni, że w najbliższych dniach możemy się spodziewać również spadków temperatury. Ostatnie mrozy i opady śniegu sprawiły, że samochody wielu z nas odmówiły posłuszeństwa. Zima i kierowcy to nie jest najlepsze połączenie. Podpowiadamy, jak przygotować się na trudne warunki. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Piotr Firan zima kierowca Mateusz Kulik