Kendo - Mistrzostwa Polski

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 15:35
Kendo – sport dla wytrwałych, wymagający, surowy w swej prostocie. Droga miecza (z japońskiego tłumaczenia) oznacza bowiem wybór na całe życie, a zawodnicy są tego w pełni świadomi.
Kendo - Mistrzostwa Polski
Foto: mat. pras.

Pod koniec listopada o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski, Indywidualnej Mistrzyni Polski oraz Mistrza Drużynowego zmierzą się sportowcy z całej Polski. Jest to dla nich najważniejsze wydarzenie sezonu, skrzętnie obserwowane przez selekcjonerów kadry narodowej.

Ta japońska odmiana szermierki sportowej prowadzona jest przy użyciu mieczy bambusowych oraz specjalnie zaprojektowanych protektorów. Zawodnicy walczą do dwóch zdobytych punktów bądź wygrywa zawodnik z lepszym wynikiem po upływie wyznaczonego czasu. Walki ocenia jednocześnie trzech niezależnych sędziów, a ich doświadczenie waży na losie całych zawodów.

Podczas zawodów tej rangi poziom adrenaliny osiąga szczyt, choć – co jest specyficzne dla kultury japońskiej – zawodnicy muszą skrzętnie go ukrywać. Wszechobecny jest szacunek dla rywala, pokora i atmosfera wspólnej pasji. Jest to tak charakterystyczne dla dalekowschodnich dyscyplin, że nie sposób oprzeć się wrażeniu, że oto jesteśmy gdzieś w sercu Japonii.

W tym roku Mistrzostwa Polski odbywają się w Warszawie, zgodnie ze zwyczajem, że Drużynowy Mistrz Polski ma przywilej organizacji przyszłorocznych zmagań. Warszawski Klub Kendo staje więc w podwójnej roli – organizatora i obrońcy tytułu.

26-27 listopada 2016 r.
Hala sportowa WSM ul. Kawęczyńska 36
Warszawa Wstęp wolny

mat.pras.

Zobacz więcej na temat: sztuki walki