II nieoficjalne mistrzostwa Polski Monteria FAT BIKE RACE Góry Stołowe

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2017 15:29
Monteria FAT BIKE RACE Góry Stołowe to jedyny zimowy wyścig w Polsce. II Nieoficjalne Mistrzostwa Polski Fat Bike to dowód na to, że rowerem można nie tylko jeździć wyczynowo, ale i ścigać się rowerem zimą – w śniegu, na mrozie, w górach, dzięki bardzo szerokim oponom, zapewniającym doskonałą przyczepność i amortyzację.
II nieoficjalne mistrzostwa Polski Monteria FAT BIKE RACE Góry Stołowe
Foto: Pixabay.com

W I nieoficjalnych Mistrzostwach Polski FAT BIKE udział wzięli zawodnicy znanych polskich teamów, m.in. Bieniasz Rowerownia Team, SGR Srebrna Góra, Mitsubishi Materials MTB Team, przedstawiciele teamów zagranicznych m.in. František Žilák Rock Machine - Cyklomax Racing Team, polscy zawodnicy z czołówki MTB, m.in. Piotr Kurczab, Marcin Kawalec, bracia Maksymilian i Mirosław Bieniasz czy Jarosław Miodoński.

Na II edycję wyścigu większość z ww. wymienionych zamierza się stawić. Niektórzy przyjadą zdobywać I miejsce, inni chcą sprawdzić możliwości rowerów fat bike, jeszcze inni oczekują od tej imprezy dobrej zabawy na śniegu. Przykładem jest tu Bartosz Huzarski, czołowy polski kolarz szosowy, który podkreślił, że w II edycji wyścigu „wystartuje czysto dla zabawy i sprawdzenia fenomenu rowerów fat bike, nie dla rywalizacji”.

Tegorocznym bonusem dla zarejestrowanych uczestników będzie 3-kilometrowy prolog wyścigu, który odbędzie się w godzinach popołudniowych dzień przed wyścigiem Monteria FAT BIKE RACE (w piątek).

W MFBR GS każdy chętny może wziąć udział – wystarczy, że ma sprawny rower górski lub fat bike i sztywny kask. Liczba uczestników jest ograniczona do 200 osób, już zarejestrowanych jest 140. Trasa długości ok. 25 km powiedzie trasami biegowymi i rowerowymi, wytyczonymi w Parku Narodowym Gór Stołowych, m.in. Praskim i Kręgielnym Traktem, ścieżkami w bezpośrednim sąsiedztwie Dziczego Grzbietu. Przewidziane są kategorie: Kobiety (rower górski: szerokość opony do 3”), Mężczyźni (rower górski: szerokość opony do 3”), Kobiety (rower fat bike: szerokość opony od 3.1”), Mężczyźni (rower fat bike: szerokość opony od 3.1”).

mat. pras.

Zobacz więcej na temat: rower Góry Stołowe