X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

BIKE DAYS Międzynarodowy Festiwal Filmowy w czerwcu we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 20:18
Największy festiwal filmowy o tematyce rowerowej już za miesiąc! W dniach 13-16 czerwca 2019 w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się 7. BIKE DAYS Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Zobaczymy najlepsze światowe produkcje – wyselekcjonowane filmy dokumentalne, fabularne i krótkometrażowe. Podczas Festiwalu odbędą się piknik i wyścigi na wrocławskim torze kolarskim, debaty i imprezy towarzyszące. Szczególnie polecamy plenerowe, darmowe pokazy filmowe.
BIKE DAYS
BIKE DAYS Foto: mat. pras.

Bike Days to przede wszystkim festiwal dobrego kina. Rower jest tu jedynie pretekstem do opowiedzenia historii bohaterów. A te są wyjątkowe. W programie znalazło się 30 filmów poruszających ważkie tematy społeczne, portretujących niebanalne podróże lub po prostu traktujących o sporcie: kolarstwie szosowym, torowym, MTB, ostrym kole, czy BMX. Filmem otwarcia w czwartek 13 czerwca będzie THE BIKES OF WRATH. 1600 mil. 30 dni. 5 gości z Australii na rowerach. W portfelu jedyne $420 – równowartość $18 z lat 30. Wtedy, 80 lat temu, bohaterowie powieści Johna Steinbecka ruszali w podróż z Sallisaw w Oklahomie, do Bakersfield w Kalifornii. Cykliści podążają ich śladem. Bo Ameryka wciąż rozpala wyobraźnię. Co dopiero samo jej wrzące serce.

Każda edycja Bike Days to też spotkania z gośćmi ze środowiska kolarskiego i filmowego – w zeszłych latach Festiwal odwiedzili m.in. Paulina Brzeźna-Bentkowska, podróżnik Piotr Strzeżysz, kolarz Bartosz Huzarski, ultrakolarz Remek Siudziński oraz Aga Franusiak i Magda Tomaszewska, reżyserki filmu TOUR. Tym razem spotkamy się z m.in. Pawłem Puławskim, który ukończył Indian Pacific Wheel Race – 5500 km przez Australię. Ponadto porozmawiamy z twórcami filmów, zaprosimy na brunch z gościem specjalnym.

Podczas BD nie zabraknie okazji, aby pojeździć. Odbędzie się alleycat – wyścig w przestrzeni miasta, a w niedzielę 16 czerwca zapraszamy na darmowy VII Piknik na przedwojennym wrocławskim torze kolarskim, w ramach którego odbędą się zawody oraz plenerowy pokaz filmu. – Welodrom ożywa dzięki pełnym trybunom, a jego atmosfera rozkwita wprost proporcjonalnie do liczby gości. Z tego względu wspólnie z Wrocławskim Welodromem zapraszamy wszystkich, dużych i małych, na rodzinny piknik – mówią organizatorzy. W programie komentowane na żywo zawody kolarskie, trening dla amatorów, zawody dla dzieci, strefa foodtrucków, otwarty warsztat sitodruku oraz zajęcia jogi dla rowerzystów. Hitem pikniku będzie wieczorny, plenerowy pokaz filmu na zakończenie Festiwalu.

Po raz kolejny odbędą się niebiletowane pokazy w plenerze i przestrzeniach poza Kinem Nowe Horyzonty. Obok Welodromu będzie to m.in. Studio BWA przy ulicy Ruskiej.

mat. pras.

Zobacz więcej na temat: rower kino