Płyta tygodnia Terrific Sunday "Strangers, Lovers"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 14:19
Mimo zaledwie dwuletniego stażu Terrific Sunday na swoim koncie mają występy na wielu ważnych festiwalach, w tym: Opener Festival, Spring Break Festival, Jarocin Festiwal, Behind The Trees, Seven Festival. Mieli przyjemność zagrać u boku takich artystów jak: Artur Rojek, Hey czy Muchy.
Terrific Sunday wydali debiutancką płytę Strangers, Lovers. Co mają do zaproponowania fanom gitarowego grania?
Terrific Sunday wydali debiutancką płytę "Strangers, Lovers". Co mają do zaproponowania fanom gitarowego grania?Foto: mat. promocyjne/Sony Music

Terrific Sunday tworząc swój materiał inspirują się szeroko pojętą muzyką niezależną. Wypadkową doświadczeń i inspiracji chłopaków są dwie EP-ki: Terrific Sunday EP oraz Tonight EP, które zespół wydał własnym sumptem i sam dystrybuował w sieci. Nad ich produkcją czuwał wokalista zespołu - Piotr Kołodyński. Dzięki nim na polskim rynku muzycznym grupa funkcjonuje jako silny głos muzyki alternatywnej. Wydawnictwa zostały świetnie przyjęte przez fanów jaki i przez krytykę.

Pierwszym krokiem do w pełni profesjonalnej kariery jest kontrakt podpisany z Sony Music Poland.
W drugiej połowie kwietnia ukazał się ich debiutancki singiel zatytułowany „Bombs Away”, do którego teledysk kręcony był w Barcelonie. Produkcji debiutanckiej płyty poznaniaków podjął się Marcin Bors - jeden z najbardziej rozchwytywanych i utalentowanych polskich producentów.

Na swój sukces Terrific Sunday bardzo ciężko pracują. Ich wysiłek dostrzegł między innymi Brett Morgan, reżyser filmu dokumentalnego o Kurcie Cobainie „Montage of Heck” i laureat tegorocznej nagrody Złotego Hejnału, który część otrzymanej gratyfikacji finansowej przekazał młodemu zespołowi. Morgan ocenił, że Terrific Sunday grają muzykę, która w znaczącym stopniu oddaje ducha twórczości lidera Nirvany.

Tego ducha w 2015 roku mogli poczuć m.in. widzowie Orange Warsaw Festival oraz fani grupy podczas koncertu w jednym z najpopularniejszych warszawskich klubów, Temacie Rzeka. Występ odbył się w ramach trasy JACK DANIEL’S ON TOUR. Jeszcze przed premierą pierwszej płyty kapela, jako jedyni debiutanci, znalazła się też w zacnym gronie (obok m.in. Meli Koteluk, Tymona Tymańskiego i Curly Heads) prestiżowego projektu Informal Sounds nakręcanego przez markę Levi’s.

Polski rynek muzyczny oszalał na punkcie Terrific Sunday. W zawrotnym tempie zespół pojawił się i zagrał we wszystkich najważniejszych miejscach i wziął udział w najciekawszych projektach. To zdecydowanie najbardziej sensacyjny tegoroczny debiutant z szansą na karierę wielkiej indierockowej gwiazdy. Karierę nie tylko lokalną.

TRACKLISTA:

1.Another Slowly Leaves

2.Sold My Soul
3.Petty Fame
4.Wallpapers
5.Coda
6.Frenulum
7.Streets Of Love
8.Days Go By
9.Get Lost
10.Bombs Away
11.In My Arms

mat. pras.