"Plecy pomników" Małych Miast płytą tygodnia w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2018 14:18
W zeszłym roku Holak i Jordah zaprezentowali swoje pierwsze solowe wydawnictwa. Te doświadczenia stały się przełomowe również dla Małych Miast, które z projektu kumulującego pomysły dwóch osobowości przerodziły się w prawdziwie zespołowe przedsięwzięcie. 
Holak i Jordah (Małe Miasta)
Holak i Jordah (Małe Miasta)Foto: mat. pras.

Pewniejsi siebie przestali skrywać się za autoironią, zrezygnowali też z udziału gości na krążku. Panowie, parę tygodni przed premierą, postanowili zaprosić na pierwsze odsłuchanie całej płyty swoich najbliższych znajomych i fanów, wybranych z facebookowej grupy "Ludzie Małych Miast". Album "Plecy Pomników" swoją oficjalną premierę miał 16 lutego 2018 r., nakładem Alkopoligamia.com.

Małe Miasta łączą hip-hop z odważnymi elektronicznymi brzmieniami oraz eksperymentalnym R&B. Mateusze odpowiadają nie tylko za muzykę, ale również wizualną stronę projektu: zarówno od strony graficznej, jak i filmowej. Na ich płytach gościnnie wystąpili tacy artyści jak Taco Hemingway, Paluch, Ten Typ Mes czy Wojtek Mazolewski. Zagrali też na najważniejszych letnich festiwalach: Open’er, Tauron Nowa Muzyka, Hip-Hop Kemp, Off Festival czy Spring Break. Ich pierwszy album rozszedł się już w przedsprzedaży, drugi z miejsca trafił na OLiS i doczekał się reedycji wzbogaconej o bonusową EP-kę.


Tracklista:

 1. SPRAWDZAM
 2. JUŻ WIEM, ŻE JUTRO BĘDĘ JUTRO ŻAŁOWAŁ
 3. NIE UWIERZYŁBYM W TO NAWET, GDYBYM BYŁ TAM
 4. PROPORCJE
 5. NIE ZROZUM MNIE ŹLE
 6. SERIALE
 7. CHCĘ TO OPOWIEDZIEĆ CI
 8. PIEKŁO
 9. JAK POLICJANCI Z MIAMI
 10. BEZPIECZEŃSTWO
 11. ZWALNIAM
 12. NIE MAM CZASU NA BYCIE INTROWERTYKIEM

mat. pras./ac

Zobacz więcej na temat: Czwórka

Czytaj także

Płyta tygodnia. Catz'n'Dogz "Friends of Pets"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 10:32
Wyselekcjonowane na ten krążek przez duet Catz n’ Dogz utwory utwierdzają w przekonaniu, że polska scena klubowa ma się bardzo dobrze.
rozwiń zwiń