Płyta tygodnia: YUUKI "Continue"

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 07:00
- Zapraszam Cię do chaosu, mojego chaosu, w którym jedynym przewodnikiem będzie dla nas muzyka - o swojej debiutanckiej płycie mówi YUUKI.
Debiutancka płyta YUUKI zatytułowana jest Continue
Debiutancka płyta YUUKI zatytułowana jest "Continue"Foto: mat. promocyjne

Założycielką YUUKI jest Kasia Wypchło. Dziewczyna wychowana bez prądu i wody w środku bieszczadzkiego buszu. Jest kompozytorką, wokalistką i pianistką. W maju 2016 roku, tuż po przeprowadzce z Islandii [Yuuki "Islandia to mój drugi dom WYWIAD >>>] , gdzie mieszkała, inspirowała się i komponowała materiał na debiutancką płytę na jej drodze pojawili się wspaniali muzycy – Krzysztof Siewruk, Michał Bocek i Filip Torres.

Czytaj także
yuuki 1200.jpg
Yuuki na Czwórkowej scenie

Muzyka YUUKI jest kompilacją elektroniki, popu ze sporą dawką gitarowych riffów, charakterystycznego wokalu, transowych basów, refrenów zapadających w pamięć, niosących lirykę w której każy może odnaleźć cząstkę siebie. To opowieści o tym, co widzimy, czego doświadczamy lub pragniemy.

W listopadzie 2017 miała miejsce premiera pierwszego singla "Slow down", a w najbliższych dniach ukaże się drugi singiel "Oswajam", zapowiadający debiutancki album artystki, który ukaże się 20 lipca 2018.


Sama artystka o YUUKI:


Czytaj także
yuuki dydo stacja kultura 1200.jpg
Kasia Wypchło: chciałabym, żeby ludzie, byli częścią muzyki, którą tworzymy

"Wielkie otwarte przestrzenie, miejsca, w których spotkanie człowieka graniczy z cudem... Właśnie do takich miejsc biegną moje myśli, kiedy piszę piosenki. To tam, gdzieś w krainie będącej połączeniem moich rodzinnych Bieszczad i ukochanej Islandii powstała YUUKI. Wymyśliłam ją, a z czasem stałyśmy się jedną i tą samą osobą. Miałam szczęście spotkać po drodze wspaniałych muzyków, którzy zobaczyli we mnie przewodniczkę po pięknych niezamieszkałych krainach.
Razem gramy dla Was muzykę, którą usłyszałam w sobie i która domagała się wyjścia na świat. Słuchając jej poznasz mnie bliżej. Przekonasz się, że drzemie we mnie wielka energia i nadzieja. Tym właśnie chcę się z Wami dzielić, a nie znam lepszego nośnika emocji niż muzyka".

mat.prasowe/kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Yuuki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak