Płyta tygodnia. Bovska "Sorrento"

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 07:00
Tej wiosny Bovska już po raz czwarty zaprosiła słuchaczy do zwojego świata. 24 kwietnia ukazał się najnowszy album artystki zatytułowany „Sorrento”.
Bovska Między nami
Bovska "Między nami"Foto: mat. promocyjne

Okładka płyty "Sorrento" Okładka płyty "Sorrento"

Artystka po raz kolejny otwiera przed słuchaczami drzwi do swojego świata. Świat ten jest wyrazisty i pełen emocji, a na pierwszy plan wyłaniają się mocne teksty Bovskiej. Album "Sorrento" jest dopracowany do granic możliwości zarówno w warstwie muzycznej, jak i wizualnej, a fizyczne wydanie albumu - ze względu na walory artystyczne - ma wartość kolekcjonerską.

"Sorrento" jest słodko-gorzkie. Bovska śpiewa o miłości romantycznej, intymnej, dojrzałej i niedoskonałej. Szuka drogi, niekoniecznie celu. Śpiewa o wolności. Szuka sensu w tym, co codzienne, zadaje pytania o podstawowe wartości, a czasem o to, co niewygodne.

Dlaczego Sorrento? Wiąże się z tym pewna historia. "Pojechałam w podróż do tej pięknej miejscowości. Malowniczo położona, przyciąga rzeszę turystów z całego świata. Niedaleko stąd na Capri, do Wezuwiusza, Pompejów i Neapolu. Miało być gorąco i pięknie, zamiast tego było zimno i burzowo. Gwałtowne wichury zrywały trakcje, łamały drzewa, powodowały ogromne fale. Deszcz lał się strumieniami. Te pogodowe sensacje łączyły się z moimi wewnętrznymi przeżyciami. Wjeżdżając kolejką linową na punkt widokowy, wymyśliłam tekst pierwszej piosenki na płytę. Ta podróż coś we mnie odblokowała i zmieniła. Była punktem zapalnym" – opowiada Bovska.

Bovska "Między nami" / BOVSKA


Czytaj także
bovska 1200.jpg
Bovska z singlem "Leżałam": teraz moim celem jest działanie

"Sorrento" to kolejny album, który Bovska stworzyła we współpracy z Janem Smoczyńskim, będącym współkompozytorem oraz producentem muzycznym płyty. Na krążku słychać nową, dojrzalszą odsłonę tej od początku elektryzującej współpracy. Warstwę liryczną Bovska stworzyła sama, jak zawsze. Jedynym wyjątkiem jest piosenka "Guziki", w której Bovska zostawiła przestrzeń dla Vienia.

Tracklista

1. Ciao

2. Między nami

3. Leżałam

4. Wujek G.

5. Włącz, wyłącz

6. Sorrento

7. Będę przy tobie

8. Guziki feat. Vienio

9. Raty

10. Stany

11. Paolo C.

12. UVA

13. Pytania

14. Pa para rapa

mat. prasowe/kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak