Płyta tygodnia. Łajzol "Łajzol Serious"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2022 06:00
Raper, tekściarz i wokalista, wychowanek warszawskich Bielan i Ochoty. Jedna z najbarwniejszych postaci w polskim hip-hopie, a zarazem autor wielu klasycznych rapowych cytatów.
Łajzol
ŁajzolFoto: Paweł Fabjański/2020/mat. prasowe

Pierwsze muzyczne szlify zdobywał w ramach tworzonej razem z Pękaczem Wwarstwy. Ogólnopolską rozpoznawalność przyniosła mu płyta Bez Cenzury z 2005 roku o proroczym tytule "Klasyk", którą nagrał wspólnie z Erosem i Siwersem. Kolejne lata to już trwały akces Łajzola w struktury JWP, co zaowocowało całą serią spektakularnych release'ów (na czele z przełomowym singlem "Tworzymy historię") spod znaku JWPBC. W tym kontekście na pewno warto wymienić album "Sequel" (2015), a także mixtape'y "Numer Jeden w Polsce" (2013), "20" (2017) oraz "Koledzy" (2020). W międzyczasie Łajzol i Kosi powołali do życia awangardowy projekt Jetlagz, odpowiedzialny za dwie ciekawe i dopracowane premiery płytowe - "WSK8OFMND" (2017) oraz "Szum" (2019). 

Od niedawna Łajzol to także artysta solowy. Raper ukończył wreszcie prace nad swoim solowym debiutem - i jak sam podkreśla - album zatytułowany przewrotnie "Łajzol Serious" to najdojrzalszy projekt w jego dorobku. Refleksje i introspekcja mieszają się tam z lekkim piórem i poczuciem humoru. Na zróżnicowaną, słodko-gorzką zawartość krążka składa się aż 15 premierowych utworów, Za warstwę muzyczną odpowiadają: Szczur, The Returners, Falcon1, Da Vosk Docta, Mati275 oraz atutowy. Od strony wokalnej reprezentanta Jetlagz wspomogli asthma, Młody Dron, Janusz Walczuk oraz koledzy z macierzystego składu JWPBC. Krążek "Łajzol Serious" ukazał się 8 kwietnia nakładem 2020 label.

Źr. 2020 - Łajzol - Łajzol Serious

Po wielu latach płodnej i efektownej działalności w ramach kolektywów JWPBC i Jetlagz, Łajzol ukończył wreszcie prace nad solowym debiutem. Jak podkreśla sam artysta, materiał zatytułowany przewrotnie "Łajzol Serious" to najdojrzalszy projekt w jego dorobku, na którym refleksje i introspekcja mieszają się z lekkim piórem i poczuciem humoru. Na zróżnicowaną, słodko-gorzką zawartość krążka składa się aż 15 premierowych utworów, Za warstwę muzyczną odpowiadają: Szczur, The Returners, Falcon1, Da Vosk Docta, Mati275 oraz atutowy.

Od strony wokalnej reprezentanta JWPBC wspomogli asthma, Młody Dron, Janusz Walczuk oraz koledzy z macierzystego składu JWPBC. Płyta "Łajzol Serious" ukazała się nakładem 2020 label.

Tracklista:

 1. Kawał Życia (prod. Falcon1)
 2. Łajzol Serious (prod. Mati275)
 3. Jak Bocian Feat. Asthma (prod. The Returners, Dj: Falcon1)
 4. Quality Time (prod. Szczur)
 5. S(z)wagger (prod. Szczur, Dj: Vazee)
 6. Jest G (prod. Da Vosk Docta)
 7. 3 Dołki 5 Kolskich (prod. The Returners, Dj: Vazee)
 8. Familia Geng Feat. Młody Dron (prod. Da Vosk Docta)
 9. Łysol Z Brazzers (prod. Atutowy)
 10. Żądza Żądzy (prod. Szczur)
 11. Wake & Bake (prod. Da Vosk Docta, Dj: Vazee)
 12. Każdy Swoje (prod. Atutowy)
 13. Super Glue Feat. Jwp/bc (prod. Szczur)
 14. Big Idea Feat. Janusz Walczuk (prod. Mati275)
 15. Kurtyna (prod. Falcon1)

Okładka płyty "Łajzol Serious" Okładka płyty "Łajzol Serious"

***

mat. pras./kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka