Płyta Tygodnia: Älskar "Końce"

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2023 23:00
Älskar tworzy trójka przyjaciół z Wrocławia, których w 2017 roku połączyła wysoka wrażliwość muzyczna - Ola Batycka (wokal), Mikołaj Lisowski (bas, perkusja) oraz Piotr Paduszyński (klawisze).
lskar - okładka albumu Końce.
Älskar - okładka albumu "Końce".Foto: Agora Music/mat. prasowe

Trudno zamknąć graną przez Älskar muzykę w jeden gatunek muzyczny - to mieszanka alternatywy, z nutą popu i nostalgii. Nie boją się łączyć klasycznych brzmień (np. Wurlitzer) z przestrzennymi synthami. Do tego dochodzi delikatny, hipnotyzujący wokal, żywa perkusja i wyrazisty synth bass. Tekstowo to album to bardzo osobisty, intymny dziennik muzyczny Oli, pokazujący jej drogę przez rozwód. Zarazem Älskar to trzy różne dusze i myśli, które łączy muzyka. Tak, jak być powinno.

Älskar - Mleko | Älskar Official

Jednym z singli zapowiadających to wydawnictwo był utwór "Bezsennie" nagrany razem z Jacko Brango, czyli Szymonem Paduszyńskim, który na co dzień występuje z Krzysztofem Zalewskim, a od niedawna rozkręca swój solowy projekt indie rockowyCo zrobić, kiedy czujesz bezsilność i nie możesz spać? Możesz napisać o tym piosenkę. Tym, co wyróżnia tę kompozycję, jest wykorzystanie pozytywki. W warstwie tekstowej znajdziecie z kolei dużo emocji, związanych z absolutnym rozdarciem serca i poczuciem niemocy.

Älskar feat. Jacko Brango - Bezsenne | Älskar Official

mat. prasowe/kul