Jacko Brango o singlu "Rozumy": czasami trzeba się wydrzeć

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2023 15:20
- Chronologicznie było tak: najpierw był zespół Neony, w trakcie pojawił się Jamal, aż wreszcie rozpocząłem pracę z Krzysztofem Zalewskim. Gram w jego zespole, ale też nagrywam solowe numery - opowiada Szymon Paduszyński, który jako Jacko Brango wydał dziś pierwszy singiel "Rozumy". 
Jacko Brango i Bartek
Jacko Brango i Bartek Foto: Martyna Ogonek/Czwórka

"Jak obrać mango"?

Jacko Brango to szczere piosenki, trochę wprost, trochę między wierszami, dużo bardzo różnorodnie brzmiących gitar, czasem szybko, czasem romantycznie, czasem szybko i romantycznie. - Ten projekt traktuję jak reinkarnację EEMEE, mojego wcześniejszego solowego wcielenia. Wtedy moim założeniem było, żeby pisać po angielsku, teraz piosenki piszę po polsku - opowiada gość Czwórki. - Mój nowy pseudonim niektórym kojarzy się z filmami Tarantino, które osobiście bardzo lubię. Ale ta nazwa wywodzi się z mojego instagramowego profilu Jak Obrać Mango. 

"Dużo prokrastynuję"

"Rozumy" to pierwszy singiel Jacko Brango. Zwiastuje on serię osobistych piosenek utrzymanych w stylistyce szeroko pojętej muzyki alternatywnej opartej na gitarowych brzmieniach. - W numerze śpiewam, ale też wydzieram się, bo to czasami pomaga, jeśli chcesz coś wyrzucić z siebie. Tekst jest pół żartem, pół serio, ale mam coś takiego, że dużo prokrastynuję, a moim najgorszym zwyczajem jest odkładanie rzeczy na potem - przyznaje rozmówca Bartka Koziczyńskiego. - Pisanie tej piosenki było swojego rodzaju autoterapią. Rozmienianie się na drobne, tysiące bodźców, które odwracają uwagę od tego, czego naprawdę chcę, ślepa wiara, że innym wszystko przychodzi łatwiej - to moja codzienność, i coś mi mówi, że nie tylko moja - dodaje.

JACKO BRANGO - Rozumy | Jacko Brango 

Sprawdź też:

Brango solo i w duetach

Oprócz solowego singla głos Jacko Brango można usłyszeć w piosence zespołu Älskar „Bezsenne” oraz w numerze "Mimiś" duetu BAiKA. - Z Kasią Figaj znamy się jeszcze z czasów studenckich, ale dopiero dwa lata temu spotkaliśmy się ponownie na festiwalu w Jarocinie. Kasia była z Banachem, ja z zespołem Krzysztofa Zalewskiego. Pogadaliśmy, powspominaliśmy stare czasu, a potem Kasia zaproponowała mi ten duet - wspomina gość Czwórki. - Zabawne jest to, że nagrywałem swoją partię do zupełnie innego podkładu. Potem Piotr Banach zaczął coś zmieniać w strukturze tej kompozycji i kiedy po raz pierwszy usłyszałem gotowy utwór, to muszę przyznać, że to naprawdę była dla mnie premiera. 

BAiKA - Mimiś feat. Jacko Brango | BAiKA

Posłuchaj
09:26 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - jacko brango 25.05.2023.mp3 Jacko Brango o solowym singlu i planach artystycznych na przyszłość (Muzyczny Lunch/Czwórka) 

***

Tytuł audycji: Muzyczny lunch

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Szymon Paduszyński (Jacko Brango)

Data emisji: 25.05.2023

Godzina emisji: 13.15

kul

Czytaj także

Snail Mail - nowe pokolenie indie rocka

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2022 15:00
"Lush" - pierwsza płyta Lindsey Jordan, wydana pod pseudonimem Snail Mail - ukazała się w 2018 roku. Wtedy to o Amerykance zaczęto mówić, że jest główną postacią nowego pokolenia indie rocka. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wosk" - Baasch wraca z pierwszym singlem z nowej płyty

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2023 15:10
Baasch konsekwentnie idzie własną muzyczną drogą, jednak tym razem wpuścił do swojej muzyki więcej światła. - "Wosk" jest utworem o miłości i to chyba słychać od razu. Jestem romantykiem i muszę się już z tym pogodzić - mówi artysta w Czwórce. - Mam nadzieję, że ludzie to poczują i poczują tę miłość poprzez ten utwór, który im wysyłam.
rozwiń zwiń