Płyta tygodnia: Kashell "Ka$hell"

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2022 23:00
Kashell to projekt powołany do życia przez Marcina (AbradAba) Martena oraz muzyków zespołu Coma. Muzycy grają mocno, bezkompromisowo, ale też przebojowo. I taka jest ich płyta "Ka$hell".
Kahell
KahellFoto: mat.promoc.

Kashell to zespół stworzony przez AbradAba oraz muzyków zespołu Coma: Dominika (Witosa) Witczaka, Marcina (Kobeza) Kobzę, Rafała (Matusza) Matuszaka i Adama (Von Marszala) Marszałkowskiego.

Muzycy grają mocno, bezkompromisowo, ale też przebojowo. Abradab to muzyk dobrze znany z formacji Kaliber 44 i z działalności solowej. W jego dyskografii znajdziemy kilkanaście albumów i niezliczoną ilość wspólnych nagrań, dokonanych z innymi artystami związanym ze sceną hip hopową. Wszystkie są doskonale znane, wiele z nich to już klasyka polskiego rapu.

Źr. Youtube/ KASHELL - Chłopak (Official Video)

Muzyków zespołu Coma także nie trzeba specjalnie przedstawiać, na koncie mają dziewięć albumów studyjnych, z których jeden uzyskał status złotej płyty, a dwa platynowej. Każdy, kto widział ich na żywo dobrze wie jaką energię potrafią wygenerować. Wspólny projekt z AbradAbem to z jednej strony krok w stronę nowych pomysłów i rozwiązań, a z drugiej kontynuacja wszystkiego co było najlepsze w muzyce Comy.


Źr. Youtube/Kashell - Do Przodu (Official Video)


Na płycie pod tytułem „Ka$hell” znajdzie się 10 utworów.  Producentem muzycznym płyty jest zespół Kashell i Marek Dulewicz.

Tracklista:

  1. Kalifornia
  2. Wkurw
  3. Chłopak
  4. Plask
  5. Do Przodu
  6. Kickflip
  7. Ściemniać
  8. Nie
  9. Rondo
  10. Momenty

****

aw/mat.pras.

Zobacz więcej na temat: AbradAb Czwórka płyta Coma