Baasch i teoria tanecznego mroku

- Dla mnie tworzenie muzyki jest formą medytacji i okazją do spotkania z samym sobą. Potem następuje moment dzielenia się tymi dźwiękami z moimi muzykami i wreszcie z publicznością - opowiada Baasch. Płyta artysty - "Grizzly Bear With A Million Eyes" - ukazała się pod koniec kwietnia.
Baasch i Ula Kaczyńska
Baasch i Ula KaczyńskaFoto: Czwórka
O Audycji
Tytuł Baasch i teoria tanecznego mroku
Prowadzący Ula Kaczyńska
Opis

Wśród zaproszonych gości znalazła się m.in. Mary Komasa. - Od dawna chcieliśmy zrobić coś razem, a utwór "Dare To Take" okazał się do tego idealną okazją. Bardzo lubię tę kompozycję i pomyślałem sobie, że zyska ona na wartości jeśli stanie się dialogiem. Wtedy wejdzie w inny wymiar - opowiada artysta. 

Utwory z płyty "Grizzly Bear With A Million Eyes" już wkrótce znów będzie można usłyszeć na koncertach - m.in. w Warszawie. - Lubię widzieć, jak ludzie na koncercie zamykają oczy. To znaczy, że naprawdę wchodzą w muzykę. Zresztą ja na scenie robię to samo - przyznaje Baasch.

Artysta opowiada także o tym jak wyglądały jego koncerty w Chinach, kogo udało mu się oczarować w Niemczech i kto śpiewał z nim w Rumunii.  

***  

Tytuł audycji: Wszystko gra

Gość: Bartek Schmidt (Baasch)

Data emisji: 8.11.2017

Godzina emisji: 9.05

kul/ac

Playlista
Tagi

Playlista