Envee: ta płyta to trochę podróż samochodem

- "Time & Light" jest jaskrawym dowodem na to, że moja niesystematyczność w życiu staje się moją siłą - mówi Envee w rozmowie z Ulą Kaczyńską. 
Ula Kaczyńska i Envee
Ula Kaczyńska i EnveeFoto: Marta Hoppe/Czwórka
O Audycji
Tytuł Envee: ta płyta to trochę podróż samochodem
Prowadzący Ula Kaczyńska
Opis

- Podczas pracy nad różnymi albumami (Natu & Envee, Fish Envee), współpracy z różnymi artystami powstawały piosenki, które mi się "odkładały" i w katalogu, i w sercu. Do nich dojrzewałem - opowiada artysta. - Tak powstała ta płyta - dodaje. 

Envee "Time & Light" określa płytą drogi, trochę retrospektywną, ale bardzo skoncentrowaną na przyszłości. W rozmowie z Ulą Kaczyńską podkreśla, że mimo upływu lat i wieku nie ma jeszcze ochoty schodzić do salonów i zajmować się tylko muzyką sprzed wojny, czy sprzed 20-30 lat. - Interesuje mnie wszystko, co nowe i świeże w muzyce, jak zawsze i ta płyta jest wypadkową moich inspiracji - zapewnia. - Dla mnie to trochę podróż samochodem, patrzę w lusterko wstecz, na to, co zostawiłem, ale jadę do przodu - dodaje. 

We "Wszystko gra" Envee wspomina kiedy pierwszy raz usłyszał "Byłaś serca biciej" Andrzeja Zauchy. Zdradza czemu, mimo tego, że nie umie śpiewać, zdecydował się na to. Czemu wciąż nie ma dystansu do swojej twórczości? I dlaczego "Time & Light Prequel EP" jest jedynie wyspą, satelitą pełnego albumu. 

***  

Tytuł audycjiWszystko gra

Gość: Envee (Maciej Goliński)

Data emisji: 05.09.2018

Godzina emisji: 9.07

pj/kul

Playlista
Tagi
Playlista