Melika: unikam frazeologizmów piosenkowych

W konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno" Melika otrzymała wyróżnienie za najlepsze teksty. Nagrodę przyznało Stowarzyszenie Autorów ZAIKS - reprezentowane przez Rafała Bryndala i Tomasza Lipińskiego.
Melika
MelikaFoto: mat. promocyjne
O Audycji
Tytuł Melika: unikam frazeologizmów piosenkowych
Opis

- Pisząc teksty w języku polskim czasami trudno jest uniknąć "frazeologizmów piosenkowych". Stąd dużo w polskich piosenkach "szeptów", "dłoni". W języku angielskim jest więcej możliwości. Ale to nie znaczy, że nie zamierzam powalczyć z tym schematem - opowiada gość Czwórki.

Melika wraz z Pawłem Rychertem i Dawidem Pawlukanisem tworzy wyjątkowy projekt, który z każdym kolejnym nagraniem budzi coraz większą ciekawość i przyciąga uwagę stale rosnącej publiczności. "Tales Part One", debiutanckie wydawnictwo wrocławskiego trio, to doskonale wyprodukowany, stylistycznie spójny album, na którym miesza się elektronika wielu barw i nurtów. Całość spaja charakterystyczny i wyrazisty głos, pełen emocji budujących nastrój każdej kompozycji. Melika nie jest jedynie wokalistką - jest głową, sercem i głosem projektu mającego wszystkie atuty, by już za moment pojawić się na największych klubowych i festiwalowych scenach Polski.

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Melika

Data emisji: 6.09.2019

Godzina emisji: 19.06

kul/kd

Playlista
Tagi

Playlista