Akcja "czytoczytam.to"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2013 15:20
Od stycznia ruszyliśmy z akcją "czytoczytam.to", w której polecamy wartościową literaturę dla młodych czytelników.

Cykl obecny jest na naszej antenie w piątki po godzinie 14.00 w audycji "4 do 4" oraz w co drugi poniedziałek po godzinie 12.30 w audycji "Stacja Kultura".
"Czytoczytam.to, czyli 50 książek, których czytanie to sama przyjemność" jest akcją, dzięki której nasi dziennikarze wraz z zespołem Bibliocreatio polecają wartościową literaturę dla młodych czytelników. Wszystkiemu przyświeca kryterium: książka musi przykuwać uwagę i rozpalać emocje; by chciało się ją czytać dalej i często do niej wracać.

W każdym tygodniu wskazujemy dwie książki, które znajdą się na liście tytułów dostępnych w salonach Empik i oznaczonych logo akcji. Docelowo powstanie zestawienie 50 wartościowych i przede wszystkim dobrze napisanych książek, których czytanie to sama przyjemność, a nie lektura obowiązkowa.

Dodatkowo w ramach akcji, w kwietniu w naszym studiu pojawią się pisarze, aktorzy, ludzie mediów i kultury, którzy wzbogacą listę lektur o swoje ulubionymi książkami. Czytoczytam.to powstaje w ramach niekomercyjnej akcji społecznej organizowanej na Światowy Dzień Książki "Czytaj! Zobacz więcej".

Honorowy patronat nad akcją objęły Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Organizatorami projektu "Czytaj! Zobacz więcej" są: Bibliocreatio, Program 4 Polskiego Radia, Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, My Works.

Wszystkie odcinki cyklu możecie znaleźć TUTAJ >>>

Zobacz więcej na temat: Czwórka POLSKA empik