Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 17:11
Popołudniowy przegląd sportowy - 2 stycznia 2017.
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska Foto: wikipedia

To miał być spacerek a był bardzo trudny mecz. Agnieszka Radwańska co prawda wygrała pierwszego seta 6:2 w meczu pierwszej rundy z klasyfikowaną poza pierwszą setką  Chinką  Ying-Ying Duan. Potem jednak rozpoczęły się schody. Drugi set przegrany po tie-breaku i słaba gra na początku trzeciej partii sprawiła, że martwiliśmy się o wynik do samego końca. Radwańska obroniła jednak trzy piłki meczowe i wygrała decydującą partię 7:5. Polka broni w Shenzhen tytułu wywalczonego przed rokiem ale powtórzyć ten sukces łatwo nie będzie. A kolejną przeszkoda na drodze do obrony tytuły przez Agnieszkę Radwańska będzie Rumunka Sorana Cirstea.

Mariusz Fyrstenberg odpadł w pierwszej rundzie debla tenisowego turnieju w stolicy Kataru, Dausze. Polak i grający z nim w parze Andy Murray przegrali z Hiszpanem Davidem Marrero i Serbem Nenadem Zimonjiciem 2:6, 4:6.

Odpadłł też Łukasz Kubot w turnieju w w Brisbane. Polak i Chorwat Ivan Dodig przegrali z Amerykaninem Ramem i  Klaasenem z RPA 4:6, 7:6, 6:10.

Z kortów tenisowych przenosimy się na bezdroża Ameryki Południowej bo tam wciąż jeszcze trwa I etap Rajdu Dakar. Na mecie sa już motocykliści i quadowcy. Najlepszy z Polaków - Kuba Piątek miał 38 czas. Wśród quadowców pechowo - od wywrotki - rozpoczął Rafał Sonik - jest na razie dopiero 25. Kamil Wiśniewski jest 17.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

Niech ten rok będzie dla Was po prostu najlepszy z najlepszych.