Legia lepsza od Lecha

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2017 22:22
Sportowe podsumowanie dnia - 9 kwietnia 2017.
Michał Kucharczyk w pojedynku z Tomaszem Kędziorą w meczu Lech Poznań - Legia WarszawaFoto: MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Legia Warszawa pokonała w wyjazdowym spotkaniu 28. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Lecha Poznań 2:1. Prowadzenie gościom w 82. minucie zapewnił Tomasz Kędziora. Mistrzowie Polski odpowiedzieli trafieniami Macieja Dąbrowskiego i Kaspara Hamalainena.

Na autodromie w podwarszawskim Słomczynie odbyła się dzisiaj pierwsza runda rallycorssowych mistrzostw Polski. Bez niespodzianki, w klasyfikacji Supercars zwyciężył Tomasz Kuchar. W niezwykle emocjonującym biegu finałowym obrońca tytułu nieznacznie wyprzedził Marcina Gagackiego. Trzeci był Dariusz Topolewski. W innych kategoriach triumfowali dzisiaj - w klasie Super Nationals rzutem na taśmę zwyciężył Łukasz Zoll, w klasie BMW e36 najszybciej dojechał Przemysław Wójcicki a w Seicento Cup najlepszy był Łukasz Grzybowski.

21-letni Maciej Dreszer bardzo dobrze spisał się w wyścigach NASCAR Wheelen Euro Series 2017. Podczas pierwszych w tym sezonie wyścigów w Walencji polski kierowca wyścigowy dwukrotnie był trzeci, a w klasyfikacji kierowców do 25 lat zajął pierwsze miejsce. Kolejna runda wyścigowa w tej serii odbędzie się 10-11 czerwca w Wielkiej Brytanii.

PGE Skra Bełchatów pokonała w Łodzi Asseco Resovię Rzeszów 3:0 w pierwszym półfinałowym spotkaniu siatkarskiej ekstraklasy. Rewanż odbędzie się w środę w Rzeszowie. Aby doprowadzić do "złotego seta", Asseco Resovia musi wygrać 3:0 lub 3:1. Triumfator tej pary zagra w finale ze zwycięzcą dwumeczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel. W pierwszej konfrontacji tych ekip kędzierzynianie zwyciężyli na wyjeździe 3:0.

Więcej informacji w "Sportowym podsumowaniu dnia" przygotowanym przez Mateusza Fusiarza. Posłuchajcie koniecznie ząłączonego pliku dźwiekowego.