Popołudniowy przegląd sportowy - 13 kwienia 2017.
  • Tekliński mistrzem świata (Czwórka/Czat Czwórki)
Adrian Tekliński
Adrian Tekliński Foto: facebook Adriana Teklińskiego

Adrian Tekliński został mistrzem świata w kolarstwie torowym w wyścigu scratch. To dwudziesty medal w historii startów Polaków w tej imprezie, a siódmy złoty.
"To najszczęśliwszy dzień w moim życiu. Marzyłem o tym, odkąd byłem dzieckiem. To moje siódme mistrzostwa świata. Startowałem w keirinie, na 1 km, w końcu wygrałem! Pojawiały się nawet myśli, że nigdy to się nie stanie. Myślę, że będę spał w tej koszulce!"
Srebrny medal wywalczył reprezentant Niemiec Lucas Liss, syn nieżyjącego już czołowego polskiego kolarza lat 70. XX wieku Lucjana Lisa, a brązowy - Brytyjczyk Christopher Latham.

Dziś mija 40 lat od debiutu Adama Nawałki w reprezentacji Polski w piłce nożnej. Nawałka wszedł do gry w 46. minucie przegranego przez Polaków 1:2 meczu z Węgrami. Dwie minuty później niespełna dwudziestoletni piłkarz zdobył bramkę. Jak się później okazało - jedyną - w 34. występach z orłem na piersi.

Więcej informacji w Przeglądzie przygotowanym przez Mateusza Fusiarza.

Poranny przegląd sportowy - 12 kwietnia 2017.