Final Six nie dla polskich siatkarzy

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 22:25
Sportowe podsumowanie dnia - 18 czerwca 2017.
Audio
Piłka siatkowa
Piłka siatkowaFoto: Darek Matyja

Polscy siatkarze przegrali w Łodzi w meczu Ligi Światowej z Amerykanami 1:3. Zwycięstwo w tym spotkaniu mogło nam zagwarantować udział w turnieju Final Six, który zostanie rozegrany na początku lipca w Brazylii. Pierwszego seta Polacy wygrali 31:29, drugiego przegrali 17:25. W trzecim nasz zespoł bardzo długo prowadził jednak w końcówce dał się ograc zespołowi Stanów Zjednoczonych 25:27. To wyraźnie podłamało polski zespół, który czwartą partię przegrał 20:25.
Polacy nie zagrają więc w turnieju finałowym Ligi Światowej w Kurytybie.

Bardzo dobrze spisali się nasi wioślarze podczas Pucharu Świata w Poznaniu. Z 10 naszych osad aż 7 wywalczyło miejhsca na podium. Dwie polskie osady mogły cieszyć się ze zwycięstw. Pucharową rywalizację wygrał Artur Mikołajczewski w jedynkach wagi lekkiej  oraz kobieca czwórka podwójna, w której skłądzie płynęły dwie medalistki olimpijskie z Rio Mariia Sringwald i Agnieszka Kobus oraz dwie wioślarki, które w tym sezonie dołączyły do osady - Marta Wieliczko i Katarzyna Zilmann. Agnieszka Kobus przyznała, że na własnym torze po prostu wypadało zwyciężyć.

Nieco mniej powodów do radości mieli nais piłkarze ręczni, mimo że dziś pokonali Rumunię 32:31. To zwycięsto nie na wiele się zdało, gdyż już wcześniej nasz zespół stracił szansę awansu do mistrzostw Europy. Reprezentacyjny bramkarz - Mateusz Kornecki, przyznał, że ta wygrana była bardzo potrzebna naszemu zespołowi aby uwierzył we własne możliwości.

Piłkarze ręczni walkę o mistrzostwa Europy przegrali, a na mistrzostwa Europy do Zagrzebia wyjechały dziś męska i damska reprezentacja w plażowej piłce ręcznej. Trener kadry kobiet - Marek Karpiński przyznaje, że na zawody jego zespół jedzie "z marszu"...

Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.

A dziś w Zagrzebiu zakończyły się mistrzostwa Europy w plażówej piłce ręcznej w młodszych kategoriach wiekowych,. Nasi juniorzy zajęłi 8. miejsce a juniorki były 11. Liczymy że pierwsze reprezentacje spiszą się lepiej. Mistrzostwa z Zagrzebiu potrwają do 25 czerwca.

W Sztokholmie rozegranio kolejny mityng lekkoatletyczny Diamentowej Ligi. Kamila Lićwinko zajęła drugie miejsce w skoku wzwyż z wynikiem  197 cm. Marcin Lewandowski co prawda był doipiero siódmy w biegu na 1500 metrów ale jego wynik 3 min. 34 sek i 50 setnych jest gorszy od rtekordu Polski zaledwie o 5 setnych sekundy. Adam Kszczot był czwarty w biegu na 800 metrów , a pięte miejsca zajęłi Damian Czykier w biegu na 110 m przez płotki oraz Rafał Omelko - na 400 metrów. Szczyt formy ma przyjść na sierpniowe mistrzostwa świata w Londynie - na co oczywiście liczymy.

Darek Matyja

Zobacz więcej na temat: SPORT Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Etapowe zwycięstwo Rafała Majki

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2017 22:34
Sportowe podsumowanie dnia - 17 czerwca 2017.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Białe kołnierzyki" w rękawicach bokserskich

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 08:00
Rafał Jackiewicz zorganizował galę dla początkujących pięściiarzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plażowe piłkarki ręczne chcą medalu ME

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 13:30
Ostatni trening kadry beach handballistek przed wyjazdem do Zagrzebia.
rozwiń zwiń