Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 22:10
Sportowe podsumowanie dnia - 14 lipca 2017.
Konrad Bukowiecki
Konrad BukowieckiFoto: Darek Matyja

Trzy medale zdobyli Polacy w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy. W konkursie pchnięcia kulą bezkonkurencyjny był Konrad Bukowiecki. Swoim wynikiem 21,59 nie tylko wywalczył złoto, ale także ustanowił nowy rekord Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Wyścig na 100 metrów wygrała Ewa Swoboda. Polka uzyskała czas 11,42 sekundy. Srebrny medal w rzucie dyskiem dorzuciła jeszcze Daria Zabawska. Polka uzyskała wynik 59,08 m.

Nasi skoczkowie w składzie: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Maciej Kot wygrali konkurs drużynowy na dużej skoczni w Wiśle zaliczany do cyklu Letniej Grand Prix. Polacy wyprzedzili Norwegów i Niemców. Najlepiej z Polaków zaprezentował się dzisiaj Dawid Kubacki, który skoczył 130 i 133,5 m.

Znamy już finalistów wielkoszlemowego turnieju tenisowego na trawiastych kortach Wimbledonu. Szwajcar Roger Federer pokonał w półfinale Czecha Tomasa Berdycha i w niedzielnym finale zmierzy się z Chorwatem Marinem Cilicem.
Jutro finał singla pań między Venus Williams i Garbine Muguruzą. Nasze oczy będą jednak zwrócone przede wszystkim na finał debla mężczyzn. O 16:30 Łukasz Kubot w parze z Marcelo Melo zagra o swój drugi wielkoszlemowy triumf. Przeciwnikiem polsko-brazylijskiej pary będą Austriak Oliver Marach i Chorwat Mate Pavić.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

Poranny przegląd sportowy - 13 lipca 2017.

Popołudniowy przeglągd sportowy - 13 lipca 2017.