Popołudniowy przegląd sportowy - 25 lipca 2017.
  • Jarosław Olech mistrzem TWG (Czwórka/Czat Czwórki)
Jarosław Olech
Jarosław OlechFoto: Darek Matyja

Jarosław Olech złotym medalistą The World Games - czyli igrzyska sportów nieolimpijskich. Polak zwyciężył w trójboju siłowym z łącznym wynikiem - 882,5 kg co dało ponad 650 punktów. Olech w przysiadzie podniósł 355 kg, podczas wyciskania sztangi na ławeczce miał - 212,5 kg, a w "martwym ciągu" - 315 kg. Polski sportowiec wcześniej dwukrotnie wygrywał w The World Games, w tym roku zwyciężył po raz trzeci.
To dziewiąty medal Polaków zdobyty podczas The World Games. Nasi reprezentanci zdobyli do tej pory 2 złote, 3 srebrne i 4 brązowe medale.

A w Warszawie rozlosowano pary 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski. Mecze zostaną rozegrane w dniach od 8 do 11 sierpnia. Ciekawie zapowiadją się spotkania
Arki Gdynia ze Śląskiem Wrocław. Inną ciekawą parę 1/16 finału tworzą Pogoń Szczecin i Lech Poznań. Natomiast mistrz kraju Legia Warszawa trafił na drugoligową (trzeci poziom rozgrywek) Wisłę Puławy.
Finał zostanie rozegrany 2 maja 2018 roku na PGE Narodowym. W decydującym meczu poprzedniej edycji Arka wygrała w Warszawie z Lechem 2:1 po dogrywce.

Polskie szablistki i szpadziści podczas mistrzostw świata w Lipsku. Drużyna polskich szablistek przegrała pierwszy mecz  z Japonkami 34:45 i nie awansowała do czołowej ósemki turnieju.     Także Japończycy wyeliminowali polskich szpadzistów zwyciężając równie wysoko nasz zespół 45:35. Polacy ukończyli zawody na dalekim 24. miejscu. Jutro ostatni dzień mistrzostw - o medale powalczą szpadzistki i floreciści.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu, przygotowanego przez Norberta Michalaka.

Poranny przegląd sportowy - 24 lipca 2017.

Popołuniowy przegląd sportowy - 24 lipca 2017.