Ostatnia aktualizacja: 30.07.2017 23:30
Sportowe podsumowanie dnia - 30 lica 2017.
Piłka siatkowa
Piłka siatkowaFoto: Darek Matyja

Polskie siatkarki wygrały turniej finałowy World Grand Prix drugiej dywizji. "Biało-czerwone" w decydującym meczu w Ostrawie pokonały zespół Korei Południowej 3:0. Dzięki zwycięstwu nasze reprezentantki zapewniły sobie formalny awans do elity WGP.

Karolina Kowalczyk, Sylwia Bogacka i Paula Wrońska zdobyły srebrny medal w strzelaniu z karabinu z odległości 300 metrów w trzech postawach podczas strzeleckich mistrzostw Europy w Baku. Polki przegrały o 10 punktów ze Szwajcarkami. To trzeci medal dla Polski - wcześniej srebrne krążki wywalczyli: Klaudia Breś oraz juniorzy: Oskar Miliwek, Patryk Sakowski i Kacper Jurasz.

Zakończyły się Światowe Igrzyska Sportowe we Wrocławiu. Po 10 dniach rywalizacji na koncie Polaków jest 30 medali, z czego 10 w dyscyplinach pokazowych, a więc nie liczących się do klasyfikacji medalowej. Ostatniego dnia imprezy "Biało-czerwoni" dorzucili dwa krążki w muay thai. Srebro w kategorii 91 kg wywalczył Łukasz Radosz, a brąz w kategorii 63,5 kg zdobył Oskar Siegert.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

Niemal cała reprezentacja Polski w siatkówce plażowej gości w Warszawie.

Srebrny medal Polki w strzelaniu z pistoletyu sportowego.