Zmarzlik wygrał w Szwecji, Lićwinko trzecia w MŚ

Sportowe podsumowanie dnia - 12 sierpnia 2017.
  • Zmarzlik wygrał w Szwecji, Lićwinko trzecia w MŚ
Bartosz Zmarzlik
Bartosz ZmarzlikFoto: Facebook.com/BartoszZmarzlik1996

Kamila Lićwinko zdobyła brązowy medal lekkoatletycznych mistrzostw świata. Reprezentantka Polski zajęła 3. miejsce w skoku wzwyż. Lićwinko ukończyła konkurs z wynikiem 1,99 m.
9. miejsce w finale rzutu oszczepem zajął Marcin Krukowski. Jutro o medale powalczą nasze sztafety 4X400 i Marcin Lewandowski w biegu na 1500 metrów.

Bartosz Zmarzlik wygrał w Malilli żużlową Grand Prix Szwecji, siódmą eliminację mistrzostw świata. Czwarte miejsce w finale zajął Maciej Janowski, który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
W półfinale odpadł Piotr Pawlicki, który do tej fazy dosyć szczęśliwie awansował z sześcioma punktami. Na rundzie zasadniczej z pięcioma punktami występ zakończył Patryk Dudek. Następny turniej z cyklu Grand Prix odbędzie się 26 sierpnia w Gorzowie.

Więcej informacji i wypowiedzi zawodników w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia przygotowanego przez Norberta Michalaka.