Ostatnia aktualizacja: 26.08.2017 22:15
Sportowe podsumowanie dnia - 26 sierpnia 2017.
Malwina Kopron
Malwina KopronFoto: AZS / Paweł Skraba

Znakomicie spisują się polscy studenci podczas Uniwersjady w Tajpej. Dziś zdobyli trzy medale. Dwa z nich przyniósł konkurs w rzucie młotem. Pierwsza była Malwina Kopron, a na najniższym stopniu podium stanęła wicemistrzyni poprzedniej Uniwersjady, Joanna Fiodorow. Srebrny medal wywalczyła natomiast polska drużyna kobiet w Taekwondo. W finale turnieju Polki w składzie Aleksandra Krzemieniecka, Magdalena Leporowska, Patrycja Adamkiewicz i Hanna Okoniewska przegrały z Serbkami 5:36. Wcześniej "Biało-czerwone" wygrały z Meksykankami, Węgierkami i Francuzkami.

Bardzo dobra wiadomość z Paryża. Magomedmurad Gadżijew wywalczył dla Polski srebrny medal zapaśniczych mistrzostw świata. W finale kategorii do 65 kg w stylu wolnym pochodzący z Dagestanu zawodnik przegrał z Gruzinem Zurabim Jakobiszwilim. To trzeci medal dla Polski na mistrzostwach w Paryżu. Srebro w stylu klasycznym w wadze do 66 kg wywalczył Mateusz Bernatek, a Roksana Zasina stanęła na najniższym stopniu podium w wadze do 53 kg.

Kajakarki Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek zdobyły brązowy medal Mistrzostw Świata w K2 na 1000 metrów w czeskich Racicach.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji przeglądu przygotowanego przez Norberta Michalaka.

Popołudniowy przegląd sportowy - 23 sierpnia 2017.

Popołudniowy przegląd sportowy - 24 sierpnia 2017.