Dwa medale sztafet w Taipei

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2017 17:10
Popołudniowy przegląd sportowy - 28 sierpnia 2017.
  • Dwa medale polskich sztafet (Czwórka/Czat Czwórki)
Justyna Święty, Iga Baumgart,  Małgorzata Hołub i Patrycja Wyciszkiewicz - mistrzynie Uniwersjady w sztafecie 4 x 400 m.
Justyna Święty, Iga Baumgart, Małgorzata Hołub i Patrycja Wyciszkiewicz - mistrzynie Uniwersjady w sztafecie 4 x 400 m. Foto: AZS / Paweł Skraba

Mamy kolejne medale Letniej Uniwersjady w Taipei. Dziś w rolach głównych wystąpiły polskie kobiece sztafety. Złoto w pięknym stylu wywalczyła sztafeta 4x400 metrów. Polki zastosowały bardzo skuteczną taktykę. Na pierwszej zmianie wystąpiła mistrzyni uniwersjady w biegach indywidualnych - Małgorzata Hołub. Pałeczkę przekazała Idze Baumgart z z przewagą około 20 metrów. Potem przewagę powiększyła Patrycja Wyciszkiewicz, a na ostatniej zmianie finiszowała Justyna Święty. Na mecie Polki miały czas lepszy o ponad 6 sekund od wicemistyrzyń - Meksykanek.
Medal w dwóch kolorach zdobyła też nasza sztafeta w 4 x 100 metrów. Najpierw Polki cieszyły sie z brązu a po dyskwalifikacji zerspołu kazachstanu otrzymały srebrne medale.
Polki biegły 3 składzie: Kamila Ciba, Agata Forkasiewicz, Małgorzata Kołdej i Karolina Zagajewska.
Jutro ostatni dzień uniwersjadowej rywalizacji. Do tej pory nasi studenci zdobyli 25 medali w tym 7 złotych. Aż 14 medali to dorobek lekkoatletów.

A już dziś trzeci mecz naszych siatkarzy na mistrzostwach Europy.
Polacy zagrają z Estonią. Do tej pory nasi siatkarze przegrali 0:3 z Serbami i pokonali 3:0 Finów.
Asystent trenera kadry - Piotr Gruszka uważa, że na tych mistrzostwach nie ma łatwych rrywali i nikogo - w tym Estonii - lekceważyć nie można. Początek meczu Polska-Estonia o 20:30 w Gdańsku.

Posłuchajcie załączonego pliku dźwiekowego.

Zawodnicy Husarii Kraków zdobyli mistrzostwo Polski w Amp Futbolu. W decydującym spotkaniu pokonali Glorię Varsovię 2:1.

Poranny przegląd sportowy - 28 sierpnia 2017.