Ampfutboliści rozpoczęli ME od zwycięstwa z Francją

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 17:10
Popołudniowy przegląd sportowy - 3 października 2017.
Bartosz Łastowski w meczu z Francją
Bartosz Łastowski w meczu z Francją Foto: Bartłomiej Budny

Polscy ampfutboliści dobrze rozpoczęli mistrzostwa Europy w Turcji. Nasz zespół pokonał 5:1 Francuzów. Do przerwy Polacy prowadzili jednak tylko 2:1. Na szczęście w szatni padły bardzo ważne słowa trenera Marka Dragosza - mówi Przemysław Świercz.

Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.

Druga połowa wyglądała już zupełnie inaczej i spotkanie zakończyło się efektownym zwycięstwem 5:1.
Bramki dla naszej reprezentacji zdobyli Mateusz Kabała (12. min.), Tomasz Miś (22. i 49. min.), Bartosz Łastowski (43. i 45. min.).
Jutro Polacy grają z teoretycznie z najsłabszą w grupie Belgią, a w czwartek ostatni mecz grupowy z Włochami. Dziś Włosi pokonali Belgię 4:0.

W czwartek o 18:00 w Erywaniu zagrają też piłkarze trenera Adama Nawałki. Ich rywalami w kolejnym meczu kwalifikacyjnym do MŚ będzie reprezentacja Armenii. Kapitan polskiej drużyny Robert Lewandowski zdaje sobie sprawę, że nie będzie to łatwy mecz i nie wolno zlekceważyć rywala.
Zwycięstwo z Armenią i remis Danii z Czarnogórą zapewni nam awans do turnieju przed ostatnim meczem z Czarnogórą.

Agnieszka Radwańska awansowała do III rundy tenisowego turnieju w Pekinie. Polka Pokonała 7:5, 7:5 Chinkę Shuai Zheng. Mecz trwał godzinę i 48 minut. Kolejną rywalką Polki w walce o ćwierćfinał będzie Rosjanka Daria Kasatkina. Radwańska w ubiegłym roku wygrała turniej w Pekinie.

Popołudniowy przegląd sportowy - 2 października 2017.

Leszek Orłowski - autor książek o Barcelonie i Realu.