Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 16:52
Popołudniowy przegląd sportowy - 17 listopada 2017.
Dawid Kubacki
Dawid KubackiFoto: Wikimedia Commons/Tadeusz Mieczyński/CC-BY-SA-3.0

O 18.00 w Wiśle rozpoczną się kwalifikacje do niedzielnego, indywidualnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na starcie stanie aż dwunastu Polaków na czele z Kamilem Stochem, Maćkiem Kotem, Piotrkiem Żyłą i Dawidem Kubackim. W ubiegłym sezonie Polacy zaprezentowali się fantastycznie. Jako drużyna zwyciężyli w klasyfikacji Pucharu Narodów, indywidualnie Kamil Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni, a drugie miejsce zajął Piotr Żyła. W klasyfikacji generalnej mieliśmy czterech Polaków w dwudziestce - Stoch był drugi, Maciej Kot piąty, Żyła jedenasty a Dawid Kubacki dziewiętnasty. Nic dziwnego, że apetyty polskich kibiców znacznie wzrosły. Tym bardziej, że przed nami sezon olimpijski!

Artur Waś zajął trzecie miejsce w wyścigu na 500 m Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w norweskim Stavanger. Polak uzyskał wynik 34,74. Zwyciężył reprezentant gospodarzy Havard Holmefjord Lorentzen, który był szybszy o 0,1 s. To najlepsza lokata Wasia w tym sezonie. W pierwszej rundzie PŚ w holenderskim Heerenveen był siódmy i trzynasty.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Popołudniowego Przeglądu Sportowego przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

W tym roku zmienił się nie tylko skład czwórki podwójnej, w której startuje Agnieszka Kobus, ale też wygląd wioślarki.

Popołudniowy przegląd sportowy - 16 listopada 2017.

We Wrocławiu pamiętają pierwszego polskiego rekordzistę świata w pływaniu.