ZAKSA i Jastrzębski wygrały w LM, Skra przegrała

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 07:11
Poranny przegląd sportowy - 7 grudnia 2017.
Piłka siatkowa
Piłka siatkowaFoto: Darek Matyja

W siatkarskiej Lidze Mistrzów zaprezentowały się aż 3 polskie zespoły. Dwa z nich wygrały swoje mecze pierwszej serii fazy grupowej rozgrywek. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w świetnym stylu pokonała na wyjeździe turecki Arkas Izmir 3:0. Także doskonale spisali się zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, którzy na własnym  parkiecie wygrali z Berlin Volleys - także bez straty seta, choć w ostatniej partii trochę się pomęczyli zwyciężając 26:24.
Najsłabiej z naszej pucharowej trójki spisała się Bełchatowska SKRA, która we własnej hali nie dała rady francuskiemu Chaumont. Co prawda Skrta rozpoczęła od wygrania pierwszego seta, ale potem przegrała kolejne trzy partie i całe spotkanie 1:3.

W piłkarskiej Lidze Mistrzów ostre strzelanie. Liverpool wygrał aż 7:0 ze Spartakiem Moskwa w ostatniej serii spotkań fazy grupowej. Wygrał także Real Madryt z Borussią Dortmund 3:2 - a jedną z bramek zdobył Cristiano Ronaldo - ktory z 9 trafieniami stał sie najkuteczniejszym zawodnikiem fazy grupowej.
Wczoraj na boiskach Ligi Mistrzów mieliśmy tez polskie akcenty. W Napoli cały mecz rozegrał Piotr Zieliński, ale mimo ze Polak wpisał sie na listę strzelców, to jego klub przegrał 1:2 z Feyenoordem Rotterdam. Gola strzelił także Kamil Glik ale jego Monaco przegrało 2:5 z FC Porto

Dziś także sportowych emocji nie zabraknie - ale związanych z nieco mniejszą piłką. Nasze piłkarki ręczne powalczą o "być albo nie być" w mistrzostwach świata. Po efektownej wygranej ze Szwdkami na inaugurację mistrzostw, później przyszły dwie przegrane z Czeszkami i Norweżkami i dzisiejszy mecz w Węgierkami najprawdopodobniej zadecyduuje czy Polkom uda się wyjść z grupy.
Mecz Polska - Wegry juz o 14:00.

Podczas MMŚ w Indiach Polki wywalczyły jeden medal - brąz zdobyła Natlaia Marczykowska.

Przemek Sałaciński - medalista ME w ping pongu.

Popołudniowy przegląd sportowy - 6 grudnia 2017.