Koszykarze Legii wygrali po raz pierwszy w tym sezonie

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 08:01
Poranny przegląd sportowy - 16 stycznia 2018.
Koszykówka
KoszykówkaFoto: Darek Matyja

Każda, nawet najdłuższa seria kiedyś się kończy. Tak też się stało w przypadku czarnej serii koszykarzy Legii w ekstraklasie. Nawet najwierniejsi kibice Legii już powoli tracili nadzieję, że będą mogli cieszyć się z jakiejś wygranej swojej drużyny. Legia przegrała bowiem 16 kolejnych meczów ligowych. Wczoraj do Warszawy przyjechał zespół Czarnych Słupsk i kibice po pierwszej kwarcie przecierali oczy ze zdumienia. Legia prowadziła bowiem aż 28:3. 25 punktów przewagi... Legia roztrwoniła jednak tę przewagę i po kilkunastu minutach gry na tablicy był remis 49:49. Od tej pory spotkanie było bardzo wyrównane i żadnej z drużyn nie udało się już osiągnąć większej punktowej przewagi.
Na 40 sekund przed końcem po raz pierwszy na prowadzenie wyszedł zespół ze Słupska.
W końcówce szczęście dopisało jednak miejscowym, którzy wygrali pierwszy mecz w sezonie 77:75.

Agnieszka Radwańska zagra dziś w pierwszej rundzie Australian Open z Czeszką Kristyną Pliskovą. Zdaniem znakomitego przed laty polskiego tenisisty - Wojciecha Fibaka, wbrew pozorom nie będzie to łatwe zadanie. Ten mecz ma się rozpocząć o 9:00.

Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.

Sportowy konkurs w "Strefie sportu" - narciarskie karnety za rymowanki.