Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 08:11
Poranny przegląd sportowy - 18 stycznia 2018.
Agnieszka Radwańska
Agnieszka RadwańskaFoto: Wikipedia/Andrew Campbell

U nas zima i śnieg a w Australii upały... Podczas meczu Agnieszki Radwańskiej z Ukrainką Lesją Curenko teperratura dobrze przekraczała 30 stopni... Piękna pogoda do plażowania - ale do gry w tenisa. Nic więc dziwnego, że Polka powoli wchodziła w mecz przegrywając pierwszego seta 2:6. Potem jednak wysokie temperatury bardzij dały się we znaki Ukraince, nasza tenisistka z piłki na piłkę grała coraz lepiej i wygrała kolejne 2 sety 7:5, 6:3.
Tak więc w trzeciej rundzie Australian Open zobaczymy dwie nasze tenisistki - Radwańską i Magdę Linette.
Rywalka Linette będzie Czeszka Denisa Allertova, a Radwańska zmierzy się - i tu niepodzianka nie Hiszpanką Gartbine Muguruzą, tylko z tenistką z Tajwanu Su Wei Hsieh, która w drugiej rundzie nieoczekiwania pokonała bardziej utytułowaną rywalkę.
To nie koniec dobrych informacji z Melbourne. Trochę obawialiśmy się o zdrowie Magdy Linette, która w ostatnim meczu podkręciła stwa skokowy. Po tej kontuzji nie było już śladu w meczu deblowym i Polka wraz z Zariną Diyas pewnie awansowała do kolejnej rundy. Zresztą podobnie jak Łukasz Kubot i Brazylijczyk Mrcello Melo oraz Marcin Matkowski i Pakistańczyk Aisam-Ul-Haq Qureshi.

Z Austarlii przeskakujemy do Ameryki Południowej gdzie trwa Rajd Dakar, w którym dobrze radzą sobie Polacy. Kuba Przygoński po 11 etapach zajmuje 6. miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców samochodów, a motocyklista Meciej Giemza - debiutujący w Dalarze, awansował na 25. miejsce Łukasz Wiśniewski godnie zastępuje Rafała Sonika i wśród kiierowców quadów jest 12.

W Moskwie pierwsze zwycięstwo siatkarzy PGE SKry Bełchatów w Lidze mistrzów, którzy pokonali 3:2 tamtejsze Dynamo. Natomiast ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała we własnej hali z belgijskim Noliko Maseik 3:0.

Więcej informacji wdźwiękowej wersji Przeglądu.

Sportowy konkurs w "Strefie sportu" - narciarskie karnety za rymowanki.

Popołudniowy przegląd sportowy - 17 stycznia 2018.

Michał Łopaciński o polskich akcentach w koszykarskiej lidze NBA oraz wyścigach Formuły 1.