Mateusz Baranowski mistrzem Polski w snookerze

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 14:00
Mateusz Baranowski wygrał XXVI Otwarte Mistrzostwa Polski w snookerze. To drugi z rzędu tytuł tego zawodnika.
Snooker - zdjęcie ilustracyjne
Snooker - zdjęcie ilustracyjneFoto: Maciej Filipowicz

Przez turniej w Warszawie jak burza przeszedł Kacper Filipiak. W drodze do finału wygrał wszystkie mecze bez straty frejma. Jednak w spotkaniu decydującym o mistrzostwie trafił na obrońcę tytułu - Mateusza Baranowskiego. On nie miał tak łatwej przeprawy do finału, a swój półfinał z Grzegorzem Biernadskim wygrał minimalnie - 5:4.

Finaliści spędzili przy zielonym stole ponad cztery godziny. Walka o mistrzostwo zajęła im całe niedzielne popołudnie. Po wyrównanym meczu lepszy okazał się Baranowski, który wygrał 6:4, a w ostatnim frejmie przypieczentował mistrzostwo "setką".

Posłuchajcie wypowiedzi mistrza Polski we fragmencie Wiadomości Czwórki - dźwięk po lewej stronie.

Brązowe medale mistrzostw otrzymali Grzegorz Biernadski i Michał Zieliński, a najwyższego brejka wbił w turnieju Daniel Holoyda - 129 punktów.

***

Do trzeciego wyścigu Monteria Fat Bike Race w Górach Stołowych zostało już tylko kilka dni. Nieoficjalne mistrzostwa Polski na "tłustych" oponach już 3 lutego.

Sportowe podsumowanie dnia - 28 stycznia 2018.

Poranny przegląd sportowy - 29 stycznia 2018.