ME w futsalu: wspaniały bój i remis z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 07:55
Poranny przegląd sportowy - 31 stycznia 2018.
Audio
Futsal
FutsalFoto: Darek Matyja

Reprezentacja Polski w futsalu sprawiła wielką niespodziankę i zremisowała 1:1 (0:0) z wicemistrzami świata, Rosjanami, w swoim pierwszym meczu mistrzostw Europy. Przed meczem "Biało-czerwoni" byli skazywani na porażkę w starciu z wicemistrzami świata i wicemistrzami Europy. Reprezentacja Rosji ma w swoim składzie wielu naturalizowanych Brazylijczyków, a to z tego kraju pochodzą największe futsalowe talenty. 

Polacy nie przestraszyli się jednak przeciwników i od początku meczu pokazywali zapowiadaną determinację. Konsekwentnie realizowali założenia taktyczne w obronie i potrafili powstrzymać ataki "Sbornej". Rosjanie przełamali naszą defensywę dopiero w 16. minucie drugiej połowy, a więc na niecałe 5 minut przed końcem spotkania. Kombinacyjną akcję wykończył Ivan Chishkala. 

Bramka nie złamała wiary w sukces reprezentantów Polski, a trener Błażej Korczyński postawił wszystko na jedną kartę. Graliśmy z lotnym bramkarzem i przez ostatnie 3 minuty meczu praktycznie nie schodziliśmy z połowy Rosjan. Szczęście przyszło na 9 sekund przed ostatnią syreną. Mocny strzał Michała Kubika znalazł drogę do bramki rywali. Po tym golu już nic nie mogło się zmienić i choć wicemistrzowie świata mieli jeszcze dwa rzuty rożne, to obroniliśmy niespodziewany remis. 

Teraz przed Polakami mecz z Kazachstanem, który zadecyduje o ewentualnym wyjściu z grupy i awansie Polaków do ćwierćfinału imprezy. To spotkanie w czwartek. Gospodarzem mistrzostw jest Słowenia.

Mecz Polska - Rosja był głównym tematem środowego porannego przeglądu sportowego przygotowanego przez Mateusza Fusiarza. Posłuchajcie pliku dźwiękowego po lewej stronie.

Tam także znajdziecie wypowiedzi trenera i piłkarzy ze Słowenii - dźwięki dzięki uprzejmości Jakua Mikulskiego z "Rzeczpospolitej".

Robert Grzędowski

Zobacz więcej na temat: Czwórka SPORT
Czytaj także

ME w futsalu - na początek mecz z Rosjanami

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 08:11
Reprezentacja Polski w futsalu rozpoczyna udział w ME.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pierwsze olimpijskie ślubowanie

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 18:30
Zawodnicy, trenerzy i członkowie sztabów łyżwiarstwa szybkiego oraz short tracku jako pierwsi złożyli olimpijską przysięgę przed wylotem na Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Konrad Niedźwiedzki przed igrzyskami

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 22:15
Pierwsi polscy sportowcy złożyli we wtorek olimpijską przysięgę przed wylotem na Igrzyska Olimpijskie do Pjongczangu. Był wśród nich Konrad Niedźwiedzki, który w olimpijskiej kadrze znalazł się po raz czwarty. 
rozwiń zwiń