ZIO: Pierwsze złoto dla Szwecji

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 09:00
Szwedka Charlotte Kalla wygrała bieg łączony 7,5+7,5 km i zdobyła pierwszy złoty medal Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu.
Flaga olimpijska
Flaga olimpijskaFoto: Wikimedia Commons/CC BY-SA

Rywalizacja w skiathlonie była okazją do rozdania pierwszego ze 112 kompletów medali. Złoto wywalczyła Charlotte Kalla, która na ostatnim okrążeniu trasy uciekła norweskiej weterance Marit Bjoergen. Na trzeciej pozycji linię mety minęła Finka Krista Parmakoski.

Justyna Kowalczyk ukończyła rywalizację na 17. miejscu. Polka biegła w czołowej grupie podczas pierwszej, rozgrywanej "klasykiem", części dystansu. Technika łyżwowa nie jest jednak mocną stroną naszej reprezentantki, więc druga połowa wyścigu przynisła stratę kilku pozycji.

Sylwia Jaśkowiec dobiegła do mety 30., Ewelina Marcisz 31., a Martyna Galewicz 41.