Kamil Stoch mistrzem olimpijskim!

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2018 15:15
Kamil Stoch wygrał konkurs skoków na dużej skoczni podczas igrzysk olimpijskich w Pjongaczangu. To trzecie w karierze złoto olimpijskie Stocha i pierwszy polski medal tych igrzysk.
Medal ZIO 2018
Medal ZIO 2018 Foto: Wikipedia / CC BY-SA 2.0 / korea.net

Po pechowo zakończonym konkursie na skoczni normalnej wszyscy kibice czekali na polskie podium w zawodach na dużym obiekcie. Tych nadziei nie zawiódł Kamil Stoch, który prowadził już po pierwszej serii i skoku na odległość 135 metrów. Wysokie piąte miejsce zajmował Dawid Kubacki, Stefan Hula był 12., a Maciej Kot 17.

W drugiej serii Kot, Hula i Kubacki spadli po kilka miejsc (zajęli kolejno 19., 15. i 10. lokatę), ale Kamil Stoch wytrzymał presję. Skoczył 136,5 metrów i wyprzedził Niemca Andreasa Wellingera i Norwega Roberta Johanssona.

O medalu niezwłocznie poinformowaliśmy na antenie Czwórki - posłuchajcie dźwięku po lewej stronie.

Złoto Kamila Stocha było też głównym tematem sportowego podsumowania dnia przygotowanego przez Norberta Michalaka.

***

Robert Grzędowski

"Weekend na lodzie" w Krynicy Morskiej na zamarzniętym Zalewie Wiślanym.

Tegoroczny Rajd Szwecji jest póki co pechowy dla Łukasza Pieniążka. Najpierw Polak uszkodził drążek kierowniczy, później - dwa razy lądował w śnieżnych zaspach.

Polski Cukier Toruń pokonał Stelmet Zielona Góra w finale Pucharu Polski koszykarzy.