Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 16:20
Olimpijski przegląd Czwórki - 19 lutego 2018.
Medal ZIO 2018
Medal ZIO 2018 Foto: Wikipedia / CC BY-SA 2.0 / korea.net

Drugi medal Polaków podczas igrzysk olimpijskich w Pjongcangu. Polska drużyna w składzie maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch wywalczyła brązowy medal, choć do srebra zabrakło niedużo. O kolorze medalu decydował ostatni skok lidera niemieckiej ekipy - Andreasa Wellingera i najlepszego polskiego skoczka - Kamila Stocha.
Obaj skoczyli tyle samo 134,5 metra. Ale nieco wyższą notę miał Niemiec i Polacy zakończyli olimpijską rywalizację na trzecim miejscu w konkursie drużynowym.

Więcej powodów do radoiści dziś w Pjongczangu niestety nie było. Polskie panczenistki nie obronią medalu z Soczi. Nasza druzyna w składzie Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka i Luiza Złotkowska nie zakwalifikowały się do czołowej czwórki. Dziś nasze zawodniczki miały 8. najsłabszy czas ćwierćfinałów.

W wyścigu łyżwiarzy szybkich na 500 metrów zobaczyliśmy aż trzech Polaków. Najlepiej z nich spisał się Artur Waś, który był 13. Piotr Michalski zajął 33. miejsce, a Artur Nogal, który upadł zaraz po starcie, był ostatni - 36.

Bobslejowa dwojka też się nie popisała i nie zdołali nawet zakwalifikować się do 4. ślizgu zajmując odległe 24. miejsce.

"Weekend na lodzie" w Krynicy Morskiej na zamarzniętym Zalewie Wiślanym.

Polski Cukier Toruń pokonał Stelmet Zielona Góra w finale Pucharu Polski koszykarzy.

Sportowe podsumowanie dnia - 18 lutego 2018.