16. miejsce Maryny Gąsienicy-Daniel w kombinacji alpejskiej

Poranny przegląd sportowy - 22 lutego 2018.
Medal ZIO 2018
Medal ZIO 2018 Foto: Wikipedia / CC BY-SA 2.0 / korea.net

Igrzyska olimpijskie w Pjongczangu powoli zbliżają się do końca. Polscy kibice wciąż wierzą, ze do złota Kamila Stocha i brązu drużyny skoczków nasi sportowcy jeszcze coś dorzucą... ale szans coraz mniej.

Dziś na alepejskich stokach zaprezentowali sie już nasi alpejczycy. Maryna Gąsienica-Daniel po zjeździe do kombinacji alpejskiej była 19. , a po slalomie awansowała o  trzy miejsca kończąc rywalizację na 16. pozycji.
Gorzej powiodło się MIchałowu Jasiczkowi, który po pierwszym przejeździe slalomu był 30., ale w drugim wypadł z trasy.

Dziś zobaczymy jeszcze Polaków w drużynowej kombinacji norweskiej oraz biathlonowym biegu sztafetowym kobiet.  W ćwierćfinale 1000 metrów w short tracku zobaczymy Magdalenę Warakomską, a w ćwierćfinale 500 metrów Bartosza Konopkę, który zapowiada walke.... nawet o medal.

Wczoraj rozegrano dwa spotkania pierwszej rundy 1/8 finału Ligi Mistrzów. Szachtar Donieck pokonał 2:1 Rome, przegrywając do przerwu 0:1. Decydującego o zwycięstwie gola strzelił w 71. minucie Brazylijczyk Fred. W drugim meczu nie dość że nie było goli to i sytuacje bramkowe można było policzyć na palcach jednej ręki - mimo że grały naprawdę dobre kluby - to na boisku tego nie było widać - Sevilla bezbramkowo zremisowała z Manchesterem United.

Za to aż 50 goli padło w meczu ligowym piłkarzy ręcznych Wisly Płock z Piotrkowianinem i mało brakowało a doszłoby do niespodzianki. Do przerwy drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego remisowała bowiem z faworyzowana Wisłą 11:11. Ostatecznie zakończyło się zwycięstwe zdruzyny z Płocka ale tylko 26:24.

Poranny przegląd sportowy - 21 lutego 2018.

Utalentowane kajakarki między zgrupowaniami odwiedziły "Strefę sportu".