Polacy najlepsi w World Freestyle Masters

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2018 10:30
Michał Rycaj i Kalina Matysiak wygrali zawody DAZN World Freestyle Masters 2018 w Tokio. Czwarte miejsce wśród mężczyzn zajął Szymon Skalski, a w TOP 8 znalazł się też Łukasz Chwieduk.
Kalina Matysiak i Michał Rycaj
Kalina Matysiak i Michał RycajFoto: materiały prasowe

W turnieju o Puchar Świata wzięło udział 16 najlepszych zawodników świata oraz 8 najlepszych zawodniczek według rankingu Światowej Federacji Freestyle Footballu. Zawody rozgrywane były w systemie pojedynków jeden na jeden, w których każdy z zawodników miał trzy wyjścia po 30 sekund, aby zaprezentować maksimum swoich umiejętności.

W drodze po swój trzeci tytuł mistrzowski lider śwoatowego rankingu Michał Rycaj nie dał szans Brazylijczykowi Ricardinho (światowy nr 2), z kolei liderująca wśród pań Kalina bez większych problemów uporała się z Caitlyn Schrepfer z USA. W sumie wśród panów wystartowało trzech reprezentantów Polski. W półfinale oglądaliśmy Szymona Skalskiego, który ostatecznie zajął 4 miejsce, a w ćwierćfinale z turniejem pożegnał się Łukasz Chwieduk.

Posłuchajcie wypowiedzi Łukasza Chwieduka.