Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 08:11
Poranny przegląd sportowy - 27 lutego 2018.
Koszykówka
KoszykówkaFoto: Darek Matyja

Nasi koszykarze przegrali w meczu kwalifikacji do mistrzostw świata z Węgrami. Polacy początkowo bardzoi dobrze radzili sobie w wyjazdowym spotkaniu prowadząc kilkoma punktami, potem gra się wyrównała i po dwóch kwartach był remis po 32. Trzecia kwarta to "popis" nieudolności strzeleckiej naszej drużyny i przegrana w tej części spotkania 12 punktami - 12:24. Tej straty nie udało się już odrobić do końca i polscy koszykarze przegrali drugi mecz w tych kwalifikacjach 57:64. Oprócz przegranej z Węgrami mają na koncie wyjazdową porażkę z Litwą oraz dwa zwycięstwa u siebie z Kosowem i właśnie z Wegrami. Do dalszej fazy rozgrywek awansuja trzy zespoły z grupy.

Znacznie lepiej radzą sobie nasi bojerowcy w mistrzostwach świata rozgrywanych pod Szczecinkiem. Początkowo ta impreza miała być rozegrana w Estonii, jednak nie pozwoliły na to warunki pogodowe. Potem wszyscy przenieśli się do Giżycka, ale tam zaskoczyły ich obfite opady śniegu, w końcu udało sie jednak rozpocząc rywalizację na Jeziorze Wielimie.
Polacy zdominowali pierwszy dzień mistrzostw i po czterech wysćigach zajmują wszystkie miejsca na podium. Prowadzi broniący tytułu Karol Jabłoński, drugi jest Jarosław Radzki, a trzecie miejsce zajmuje Michał Burczyński. W zawodach, które mają się zakończyć dziś bierze udział niemal 170 bojerowców.
Zaraz po zakończeniu mistrzostw w tym samym miejscu mają być rozegrane mistrzostwa Europy.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

Poranny przegląd sportowy - 26 lutego 2018.