N. Maliszewska wicemistrzynią świata!

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 22:30
Natalia Maliszewska wywalczyła srebrny medal w wyścigu na 500 metrów podczas mistrzostw świata w short tracku. Na torze w kanadyjskim Montrealu Polka uznała wyższość jedynie tegorocznej mistrzyni olimpijskiej na 1500 metrów, Koreanki Choi Min-Jeong.
Wyścig w short tracku
Wyścig w short trackuFoto: screen / facebook.com/PZLSPolska

Drugie miejsce Natalii Maliszewskiej to największy sukces w historii polskiego short tracku. Do tej pory mogliśmy się cieszyć kilkukrotnie z podium Pucharu Świata i mistrzostw europy.

Przed igrzyskami olimpijskimi Natalia zapowiadała walkę o medal, jednak rywalizację w Pjongczangu zakończyła na ćwierćfinale. Powiedzenie "co się odwlecze, to nie uciecze" w tym przypadku sprawdziło się jednak w 100%. Polka nie była na pewno faworytką rywalizacji w Montrealu, ale lubi to miejsce - trzy lata temu stanęła tam na podium Pucharu Świata. Tym razem osiągnęła jednak najlepszą trójkę w znacznie ważniejszych zawodach.

Lepsza od Maliszewskiej była jedynie Koreanka Choi Min-Jeong. Brązowy medal wywalczyła Chinka Qu Chunyu.

***

Popołudniowy przeglad sportowy - 16 marca 2018.

Zakończył się 35. międzynarodowy turniej bokserski im. Feliksa Stamma. Prestiżowe zawody przyniosły reprezentantom Polski tylko jeden finał, a całą rywalizację zdominowali Rosjanie i Kazachowie.

Sportowe podsumowanie dnia - 17 marca 2018.