Po mistrzostwach Polski w futbolu stołowym

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 16:05
Ponad 160 zawodnikow z kilku państw wzięło udział w mistrzostwach w Kwidzynie.
MP w futbolu stołowym - Kwidzyn 2018
MP w futbolu stołowym - Kwidzyn 2018 Foto: arch. Jakuba Gantarka

Mistrzostwa Polski w futbolu stołowym to już historia. Do Kwidzyna przyjechało ponad 160 zawodników z kilku krajów, którzy walczyli o medale mistrzostw kraju.
W najbardziej prestiżowej konkurencji Open Singles Mateusz Fudala pokonał w finale Krzysztofa Warzechę. Trzecie miejsce zajął Jakub Ziencikiewicz. Fudala z Ziencikiewiczem triumfowali w dwóch innych konkurencjach – Open Classic oraz Speedball.

Konkurencja par zdominowana została przez zawodników z Czech. Najlepszą drużyną turnieju zostali zawodnicy Vojtech Holub I Radek Drda, pokonując swoich młodszych kolegów - Józefa Kuchtę ze Słowacji i Jana Zanta z Czech. Trzecie miejsce i tytuł najlepszej polskiej pary zdobyli Cezary Bdzikot oraz Sebastian Gąsior.

Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Cedrowicz. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Rutowska, która w 2011 zdobyła mistrzostwo świata w turnieju w Nantes. Na trzecim miejscu Karolina Kłos.

W trakcie trzech dni zostało rozegranych 14 konkurencji futbolu stołowego. Rozegrano ponad 1000 meczów.

Szymon Klimza okazał się bezkonkurencyjny w najważniejszej kategorii – MEN OPEN – podczas Avalon Extreme Workout Battle. Na starcie zawodów crosstreningu dla osób z niepełnosprawnością stanęło 26 uczestników.

Popołudniowy przegląd sportowy - 19 marca 2018.

Poranny przegląd sportowy - 20 marca 2018.