Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 08:11
Poranny przegląd sportowy - 21 maja 2018.
Legia Warszawa mistrzem
Legia Warszawa mistrzem Foto: legia.com

Piłkarze Legii warszawa świętują zdobycie tytułu mistrza Polski. Wcoraj Komisja Ligi Ekstraklasy SA przyznała im walkower za niedokończone spotkanie z Lechem w Poznaniu. W momencie przerwania meczu legioniści prowadzili 2:0. W 77. minucie z trybuny zajmowanej przez najzagorzalszych fanów "Kolejorza" na murawę poleciały race. Sędzia Daniel Stefański przerwał zawody,

Po zejściu z boiska piłkarze i działacze Legii zaczęli świętować w szatni zdobycie mistrzostwa kraju. Przyznanie im walkowera 3:0 przez Komisję Ligi było bowiem praktycznie formalnością. Nie zabrakło też świętowania tytułu wraz z kibicami.

2018 - Legia Warszawa

Reprezentacja Szwecji obroniła tytuł mistrza świata w hokeju na lodzie. W finale drużyna "Trzech Koron" pokonała po rzutach karnych Szwajcarię 3:2. Brązowe medale zdobyli Amerykanie po zwycięstwie nad Kanadyjczykami 4:1. Przypomnijmy, że Polacy spadli w tym roku z Dywizji 1A i w kolejnym sezonie zagrają w Dywizji 1B.

W NBA finał konferencji zachodniej. Za nami trzeci mecz pomiędzy Golden State Warriors a Houston Rockets. Wojownicy rozbili Houston aż 126:85. Dziś czwarty mecz finałowy konferencji wschodniej pomiędzy Cleveland Cavaliers i Boston Celitcs. Celtowie prowadzą 2:1.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Porannego Przeglądu sportowego przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

Zwycięstwa Karola Zalewskiego na 200 metrów i Igi Baumbart na 300 metrów.

Sportowe podsumowanie dnia - 20 maja 2018.