Real wygrał LM, siatkarze ograli Rosjan w LN

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2018 22:01
Sportowe podsumowanie dnia - 26 maja 2018.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pixabay.com/jarmoluk

Od 20:45 w Kijowie trwa finałowy mecz piłkarskiej Ligi Mistrzów, w którym grają zespoły Realu Madryt i Liverpoolu. Po pierwszej połowie był bezbramkowy remis. Ale druga połowa spotkania zadowoliła kibiców - zwłaszcza tych Realu. Zespół z Madrytu wygrał 3:1. Bramki dla Realu Strzelali Karim Benzema (51. minuta), Gareth Bale dwie (64., 83.).  Dla Liverpoolu - Sadio Mane (55.). To trzecie zwycięstwo z rzędu Realu w Lidze Mistrzów i 13. w historii.

Polscy siatkarze pokonali w Lidze Narodów Rosję. W meczu rozegranym w Krakowie nasz zespół wygrał 3:0 w setach do 15, 23 i 23. To drugie zwycięstwo Polaków w rozgrywkach. W piątek także w trzech setach wygrali z reprezentacją Korei Południowej. Rozgrywający reprezentacji Grzegorz Łomacz przyznał, że to był dobry mecz naszej drużyny. Jutro nasi siatkarze zagrają z Kanadą.

Koszykarze Anwilu Włocławek przegrali w drugim meczu finału mistrzostw Polski ze Stala Ostrów Wielkopolski 77:83. Po dwóch kwartach to Anwil prowadził 46:38, ale ostatnią kwartę przegrał aż 9 punktami. W rywalizacji do czterech zwycięstw jest 1-1. Kolejne spotkanie - w poniedziałek w Ostrowie.

Narodowa Gala Boksu przeszła już do historii Jedne walki mogły się podobać, inne - tak jak pojedynek Izu Ugonoha z Fredem Kassim - rozczarowały. Rywal Ugonoha nie wyszedł bowiem bez wyraźnej przyczyny do trzeciej rundy.
W walce wieczoru Artur Szpilka pokonał Dominicka Guinna po dziesięciorundowym pojedynku. Powracający po dłuższej przerwie do ringu Szpilka, przyznał, że jest zadowolony ze zwycięstwa i teraz czeka na kolejne walki.
Ewa Piątkowska obroniła pas mistrzyni świata federacji WBC, zwyciężając z Marią Lindberg. Teraz czeka na nowy mistrzowski pas.
Organizator gali - Marcin Najman wystąpił także w ringu, ale musiał poddarć walkę z powodu kontuzji. Zapowiedział natomiast, że dojdzie do rewanżu z Rihardsem Bigisem oraz, że Narodowa Gala Bosku będzie imprezą cykliczną organizowana raz do roku.

Szpilka chce walki z "Diablo"

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2018 08:00
Artur Szpilka wygrał na punkty z Amerykaninem Dominickiem Guinnem podczas Narodowej Gali Boksu na PGE Narodowym. Po pojedynku, w czasie rozmów z dziennikarzami, rzucił wyzwanie innemu polskiemu pięściarzowi - Krzysztofowi "Diablo" Włodarczykowi.

Szpilka, Piątkowska, Ugonoh, Najman, Dąbrowski i Jackiewicz opowiadają o swoich walkach.

Na Dolnym Śląsku w okolicach Kamieńca Ząbkowickiego trwa 5. Rajd Tukan. Impreza rozpoczęła się w piątek, a potrwa do niedzieli.