Rajd Sardynii: Pieniążek piąty, Kajetanowicz siódmy

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2018 17:05
Łukasz Pieniążek zajął piąte, a Kajetan Kajetanowicz siódme miejsce w klasie WRC 2 15. Rajdu Sardynii.
Łukasz Pieniążek na trasie Rajdu Sardynii
Łukasz Pieniążek na trasie Rajdu SardyniiFoto: Paweł Skraba

W ostatnim dniu rajdu kierowcy mieli do pokonania cztery odcinki o łącznej długości 42 km. W niedzielę obaj Polacy przesunęli się w górę klasyfikacji generalnej w stosunku do miejsc zajmowanych po sobocie. Łukasz Pieniążek z pilotem Przemysławem Mazurem awansowali z szóstego na piąte miejsce. Załoga Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak przeskoczyła z dziewiątego na ósme miejsce. Ostatecznie ukończyła jednak cały rajd na siódmym miejscu, ponieważ będący wyżej Pierre-Louis Loubet stanął na drodze dojazdowej do mety rajdu i ostatecznie go nie ukończył.

Łukasz Pieniążek awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata WRC 2.

Kolejna eliminacja Rajdowych Mistrzostw Świata odbędzie się pod koniec lipca w Finlandii.

***

Dokładnie 34 lata temu Marian Woronin ustanowił rekord Polski w biegu na 100 metrów. Równe 10 sekund jest od tego czasu nieosiągalne dla polskich sprinterów.

Sportowe podsumowanie dnia - 9 czerwca 2018.

Reprezentacja Polski w koszykówce 3x3 awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata rozgrywanych w stolicy Filipin, Manili.