Ostatnia aktualizacja: 24.06.2018 22:15
Sportowe podsumowanie dnia - 24 czerwca 2018.
MŚ Rosja 2018
MŚ Rosja 2018Foto: Darek Matyja

Polska przegrała w Kazaniu z Kolumbią 0:3 (0:1) w meczu 2. kolejki grupy H piłkarskich mistrzostw świata. "Biało-czerwoni" nie wywalczyli ani jednego punktu i nie mają już szans na awans do 1/8 finału. Kolumbia z dorobkiem 3 punktów jest trzecia. Prowadzi Japonia, która wyprzedza Senegal - oba zespoły zgromadziły po 4 punkty, ale pierwsze miejsce zajmują Azjaci dzięki klasyfikacji fair play.

Przwadziwy trening strzelcki urządzili sobie dziś Anglicy którzy pokonali w Niżnym Nowogrodzie Panamę 6:1.W grupie G prowadzi Anglia przed Belgią. Oba zespoły są już pewne gry w 1/8 finału.

Michał Kwiatkowski po raz drugi w karierze wywalczył tytuł mistrza Polski w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego. Na pondad 200-kilometrowej trasie w Ostródzie zawodnik grupy Sky był najszybszy z czteroosobowej ucieczki. Srebrny medal zdobył Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe), a brązowy - Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice). Tuż za podium znalazł się Michał Gołaś (Sky).

Polscy siatkarze dzięki wygranej nad Australią 3:0 awansowali do finałowego turnieju Ligi Narodów, który w lipcu odbędzie się we Francji.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji sportowego podsumowania dnia, które przygotował Norbert Michalak.

***

Reprezentacja Polski zagra dziś z Kolumbią w swoim drugim meczu piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. Pozostałe dwie niedzielne pary tworzą Anglia z Panamą oraz Japonia z Senegalem.

Reprezentacja Polski siatkarzy awansowała do turnieju finałowego rozgrywek Ligi Narodów. Na zakończenie fazy zasadniczej "Biało-czerwoni" pokonali Australijczyków 3:0.

Dziennikarze Czwórki przedstawili swoje typy przed meczem Polski z Kolumbią w piłkarskich mistrzostwach świata.