Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 18:00
Popołudniowy przegląd sportowy - 27 czerwca 2018.
MŚ Rosja 2018
MŚ Rosja 2018Foto: Darek Matyja

Dwa tygodnie piłkarskich mistrzostw świata już za nami. Do tej pory rozegrano 40 meczów, a do rozegrania w fazie grupowej pozostało jeszcze 8 spotkań, w tym 4 zaplanowano na dziś. W tych 40 meczach w sumie strzelono 105 goli. Średnia 2,62 gola na mecz - nieźle. Mecze z udziałem Polaków mieszczą się w średniej, bo padało w nich po trzy gole. Niestety więcej bramek w tych spotkania strzelali nasi przeciwnicy. I tak przegraliśmy z Senegalem 1:2 oraz z Kolumbią 0:3. Do rozegrania pozostało nam jeszcze jedno spotkanie z Japonią. Ten mecz jutro. Japończycy mają jeszcze o co grać  (w odróżnieniu od Polski). Wraz z Senegalem mają po 4 punkty i jak na razie liderują w naszej grupie. Kolumbia ma 3 punkty, my ani jednego. To pożegnalne spotkanie Polaków z Japonią jutro o 16:00

O 16:00 na rosyjskich boiskach rozpoczęły się dwa spotkania grupa F:
Meksyk - Szwecja i Korea Południowa - Niemcy. Do przerwy nie padła w nich ani jedna bramka. Ale drugie połowy wynagrodziły kibicom wszystko.

Z ostatniej chwili:
Meksyk - Szwecja 0:3
Korea Południowa - Niemcy 2:0 i mistrzowie świata - zespół Niemiec odpada z mistrzostw świata w Rosji. Awans do 1/8 finału wywalczyły drużyny Szwecji i Meksyku.

Spotkania w grupie E:
Serbia - Brazylia 0:2
Szwajcaria - Kostaryka 2:2

W 1/8 Szwedzi zagrają ze Szwajcarami a Brazylijczycy z Meksykanami.

W Warszawie rozpoczął się dziś turniej siatkówki plażowej z cyklu World Tour. Dziś mecze kwalifikacyjne, a od jutra turniej główny. W sumie w zawodach zobaczymy aż 9 polskich duetów, w tym kandydatów do zwycięstwa Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka,.
Na dobry występ liczą też nasze siatkarki Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek.
Turniej siatkówki plażowej w Warszawie potrwa do niedzieli, a już w poniedziałek rozpoczyna się kolejny turniej tenisowy na trawiastych kortach Wimbledonu
Nasza najlepsza tenisistka Agnieszka Radwańska została w nim rozstawiona z 32 numerem.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.