Janowski wygrał w Szwecji! Zmarzlik trzeci!

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2018 22:30
Sportowe podsumowanie dnia - 7 lipca 2018.
Żużel
ŻużelFoto: Darek Matyja

Maciej Janowski wygrał Grand Prix Szwecji. Była to czwarta runda mistrzostw świata w jeździe na żużlu. Trzecie miejsce zajął Bartosz Zmarzlik. Liderem klasyfikacji generalnej cyklu pozostał czwarty w sobotę Brytyjczyk Tai Woffinden.

Anglia awansowała do półfinału piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. W ćwierćfinale "Synowie Albionu" pokonali w Samarze Szwecję 2:0.

Rosyjscy siatkarze zagrają z Francją w finale Ligi Narodów. W półfinałach turnieju Final Six we francuskim Lille gospodarze pokonali Amerykanów 3:2, a Rosjanie wygrali z Brazylijczykami 3:0. Finał odbędzie się jutro

W Sportowym podsumowaniu dnia było też o kolarskim Tour de France i tenisowym turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu. Posłuchajcie dźwiękowej wersji przeglądu przygotowanego przez Norberta Michalaka.

***

W niedzielę finał juniorskiej Polskiej Ligi Futbolu Amerykanskiego w osmioosobowej odmianie.

Młodzi tenisiści wchodzą na trawiaste korty Wimbledonu. O kolejny finał wielkoszlemowego turnieju juniorskiego powalczy Iga Świątek.

PGNiG Summer Superliga zawitała do stolicy. W dwudniowych zawodach plażowej piłki ręcznej rywalizuje 6 drużyn żeńskich i 6 męskich.