Sportowe podsumowanie dnia - 15 lipca 2018.
MŚ Rosja 2018
MŚ Rosja 2018Foto: Darek Matyja

Francja po raz drugi w historii została mistrzem świata w piłce nożnej.

Trójkolorowi po bardzo dobrym widowisku pokonali 4 do 2 reprezentację Chorwacji. Pierwszego gola dla Francuzów, po samobójczym trafieniu, strzelił w 18 minucie Chorwat Mario Mandzukic. Dziesięć minut później wyrównał Ivan Perisic. W 38 minucie Antoine Griezmann po strzale z rzutu karnego dał Francuzom prowadzenie na 2:1. Następnie gole dla Francji zdobywali Paul Pogba (59') i Kylian Mbappe (65'). Drugą bramkę dla Chorwatów w 69 minucie zdobył Mandzukic, po katastrofalnym błędzie Hugo Llorisa

Tym samym Francuzi dołączyli do Urugwaju i Argentyny, którzy mieli na swoim koncie dwa puchary świata. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw wybrany został Chorwat Luka Modrić, natomiast najlepszym piłkarzem młodego pokolenia wybrano 19-letniego Kyliana M'Bappe z Francji.

Finał mundialu był głównym tematem Sportowego podsumowania dnia. Posłuchajcie dźwiękowej wersji przeglądu przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

***

Przemysław Pełka o nowym selekcjonerze kadry i kończących się mistrzostwach świata w piłce nożnej.

Piłkarze reprezentacji Belgii wywalczyli brązowe medale piłkarskich mistrzostw świata. W meczu o trzecie miejsce pokonali Anglików 2:0.

Francja i Chorwacja zmierzą się dziś w finale piłkarskich mistrzostw świata.