Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 08:11
Poranny przeglad sportowy - 20 lipca 2018
Daniel Smuga
Daniel SmugaFoto: Darek Matyja

Wczoraj grały dwa polskie zespoły w kwalifikacjach Ligi Europy. Lech Poznań w wyjazdowym meczu przegrał 1:2 z Gandzasarem Kapan ale zagra w drugiej rundzie eliminacji bo w pierwszym spotkaniu u siebie wygrała 2:0. Lech wczoraj do 95 minuty przegrywał 0:2. Wtedy gola na wagę awansu strzelił Łukasz Trałka. Następnym rywalem Lecha będzie Szachtior Soligorsk z Białorusi.

Do drugiej rundy eliminacji Ligi Europy awansowali również piłkarze Górnika Zabrze.
W wyjazdowym meczu zabrzanie zremisowali z mołdawską Zarią Bielce 1:1. Wyrównująca bramkę dla Górnika, dającą awans do kolejnej rundy, strzelił w 85 minucie Daniel Smuga. Następnym rywalem Górnika będzie słowacki AS Trencin.

A dziś inauguracja rozgrywek ekstraklasy piłkarskiej. Na inaugurację beniaminek Miedź Legnica zagra Pogoń Szczecin. Początek o 18:00. A o 20:00 na boisko wyjdą piłkarze Jagiellonii Białystok i Lechii Gdańsk

Więcej informacji sportowych w dźwiękowej wersji Przeglądu.

Klaudia Kulon po 24-godzinnym turnieju szachowym w blitzu.